Kedimde Kene Vardı

Yrnkrblt20

Bugün kedimde kene olduğunu fark ettim bi panikle çekiverdim evet kötü yaptım malesef birşey olur mu :/ iç ve dış parazitini daha yeni yaptırmıştım

4 CEVAP

dlwlrma

Can dostlarımızın üzerinde kene olduğunu farkettiğimiz gibi veteriner hekime götürmek en sağlıklı yol olacaktır. Kene pensi ile veterinerin çıkarması daha sağlıklıdır. Kendimiz çıkarmaya çalışırsak kenenin kancalı olan ağzı içeride kalabilir. İçeride kalan ağız deri altında enfeksiyon yaratıp apseye sebep olabilir.

https://www.ajanimo.com/patileri-yesillikler-icinde-bekleyen-tehlike-keneler/

Sizi korkutmak istemem ama sitede yazıyor.Yani hemen bir veteriner'e gidin.

(Linki okuyunuz...)

dlwlrma

Can dostlarımızın üzerinde kene olduğunu farkettiğimiz gibi veteriner hekime götürmek en sağlıklı yol olacaktır. Kene pensi ile veterinerin çıkarması daha sağlıklıdır. Kendimiz çıkarmaya çalışırsak kenenin kancalı olan ağzı içeride kalabilir. İçeride kalan ağız deri altında enfeksiyon yaratıp apseye sebep olabilir.

https://www.ajanimo.com/patileri-yesillikler-icinde-bekleyen-tehlike-keneler/

Sizi korkutmak istemem ama sitede yazıyor.Yani hemen bir veteriner'e gidin.

(Linki okuyunuz...)

Yrnkrblt20

Korkmadım değil

Yrnkrblt20

Fakat dediğim gibi anlık bi panikle ile yaptım malesef :/ çok teşekkürler