Kısırlaştırma Sonrası...

cigdemcnkc

Erkek kedimde kısırlaştırma sonrası yine çiftleşme isteği olur mu? Sürtünme hareketi devam eder mi? 8aylık ve bugün kısırlaştırdım

10 CEVAP

Gamzessven

Off çevrenizdeki insanlar beni delirtti valla. Allah aşkına isteği açığa çıkaran, vücudu uyaran hormon salgılanmadıktan sonra nasıl istek oluyormuş sorar mısınız o insanlara? İsteği olan hayvan işemeye de devam eder sürtünmeye de stres olmaya da. Bunları yaşamasın diye kısırlaştırmıyor muyuz zaten? Neye göre konuşuyor bu kadar bu insanlar. Siz de sabırlı olun hiç kısırlaştırıp da hayatı boyunca bu davranışlarına devam eden kedi görmedim illaki bırakacak sürtünmeyi de işemeyi de.

Bir süre daha çiftleşme isteği, koku bırakma görülebilir, normaldir. Ama birkaç aya tamamen ortadan kalkar bu davranışlar.

Gelsin sürtünsün, sokulsun size, her sürtünme koku bırakma değildir. Eğer size arka tarafını sürtmüyorsa sadece ilgi istiyordur. :)

O da zamanla geçecektir vücudundan hormonları atınca. Her yaptığında ciddi bir ses tonuyla hayır diyip kolunuzu/bacağınızı çekerseniz geçmesi daha kısa sürer.

cigdemcnkc

Öyle yapıyorum gidiyor battaniyeyi yorganı ısırıyor :))

Anonymus552223

En fazla birkac hafta daha surer.

cigdemcnkc

Evet bu halde bile bacağıma gelmeye çalışıyor... Umarım teşekkürler

cigdemcnkc

Sürtünmesi şey yani çiftleşiyor gibi yapıyor bacağa kola falan

cigdemcnkc

Hemen dünden beri biz insanlar kısırken istek oluyor kedilerdede olur bişey değişmez sadece çocuğu olmaz diyen arkadaşlarım çıkıyor. Bana mantıksız geliyor ama öyle mi sizce

cigdemcnkc

Bir yandan Çaklıta üzüldüm strese girdim bir yandan söylenilenler... Şükür şuan iyi birde hemencik iyileşse :)