Kedinin Sahip Değiştirmesi

Bulut984

Merhaba işyerinde annesinin reddettiği bir yavru kedi sahiplenmiştik adı asuman.
2 hafta baktık. Acil bir gerekçe sebebiyle küçük olduğu için 3 gün bir yakınımıza bıraktık. Geri döndüğümüzde yerinde gayet mutluydu. Yanımıza gelmedi geçici bakan kişilerin kucağına kaçtı. Orada daha mutlu olacağını düşünerek bıraktık. Daha sonra bir arkadaşımız yine sokaktan bir kedi bulmuş yardıma muhtaç onu aldık evimize şu an onunlayız ancak asuman ilk göz ağrımızdı. Hala aklımız onda. Yeni sahiplendiğimiz kedi de sokakta kalmasın diye aldığımız bir kediydi.
Ön bilgiyle beraber sorum şu;
Asuman 1.5 haftadır başka yerde. Asumanı tekrar alsak ona kötülük etmiş olur muyuz?
Asuman eve geldiğinde başka kedinin kokusundan rahatsız olur mu?
Duyarlı arkadaşlar diğer kedinin akıbetini merak edecekdir. Asumana geçici bakmayı kabul eden dostlarımız hayvan sever. Onların da kalıcı olarak asumana bakmak gibi bir niyetleri yoktu. Bizim ilgimizi de biliyorlar bu sebeple yeni kediyi onlara vereceğiz.

5 CEVAP

Asumanı alabilirsiniz bir sıkıntı olmaz sizi hatırlayacaktır. Anladığım kadarıyla yeni yavruyu da Asuman’a geçici bakan aileye vereceksiniz. O zaman Asuman niye yeni kedinin kokusundan rahatsız olsun ki? Bir şey olmaz.

Bulut984

Yanına gittiğimizde hatırlamamıştı umarım eve döndüğünde evi hatırlar uyum konusunda sıkıntı yaşamaz. Teşekkürler ilginize

Geçici olarak gittiği evde daha çok ilgi gördüyse ondan orayı daha çok sevmiştir. Bol bol oyun oynayın eve ilk geldiğinde yaş mama verin alışacaktır.

Anonymus552223

Alisir hele kucuk kediler daha cabuk alisir. 3 gun gormeyince unutmustur sizi ondan diger kisilerin kucagina kacmis. Ilk basta bisez cekingen olabilir, kakasini yapmayabilir ama gecici seyler bunlar

Bulut984

Asumanın gittiği evde her zaman bir kişi oluyor hiç yalnız kalmıyor sanırım onun etkisi çok oldu. Alma niyetiyle gittik ama ne mümkün kaçıyor, saklanıyor bencillik yapmayalım diyerek asumanı orada bıraktık malesef. İlginiz için teşekkürler