Kuru Mama Eğitimi

Dondurmacik

Yavru bir kedi sahipleneceğim kedinin kuru mama eğitimi yok aldığım mamayı nasıl yedirebilirim mama : matisse kitten

7 CEVAP

BalliBadem

Yaş mamaya karıştırın

Bence görünce yiyecektir sorun olmayacaktır.

Gamzessven

Bir şey yapmanıza gerek yok o verdiğinizde yer

Önce deneyin normal yemezse ıslak mamaya karıştırın zamanla ıslak mama miktarını azaltarak tamamen alıştırın veya kuru mamayı çok az ılık suyla hafif yumuşatarak verebilirsiniz ama çok koymayın hamur gibi olur yoksa

dlwlrma

Dedikleri gibi önüne koyun.Yemezse yaş mama ile.Zayeb anlatmış arkadaşlar ;)

Rana45

Hiç kuru mma yemediyse riske atmayın. Islatıp verin. Banada önüne koy yer dedi veteriner. Yavrucuğum yedi ama kabız oldu kurtaramadım. Aklınızda bulunsun mama değiştirirken az az geçiş yapın. Ben sıcak su ile ıslatıp azcık zeytin yağı damlatarak verdim. Baya alıştı artık. 2 aylık.

oguzhan817

ıslak mamadan çok küçük bir parçayı elinizle bölüp kuru mamanın içine karıştırın hatta en altlarına koyun kokuyu alıp kuru mamayıda yiyecektir. Arada bir de elinize ıslak mamadan küçük bir parça bölüp koyun onu yesin sonra kuru mamayı elinize alıp verin elinizi yavaşça kuru mama kabına yaklaştırın yine oturup yiyecektir oradan.