Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

İç parazit oldu Müslüm Gürses dinliyor gibi efkarlı :)

oguzhan817
oguzhan817

975 Puan

Az önce iç parazit aşısı yapıldı 750gr yavruma 1 hafta öncede dış parazit yapılmıştı, aşıdan sonra paso uzanıyor, aşıdan önce her yere saldırıp hoplayıp zıplayın oyun oynayan biblo gitti yerine müslüm baba dinleyen meyhanedeki dayılar gibi kafasını yastığa koyup bekleyen biblo geldi. Bu normal mi sizce kaç gün sonra düzelir ve kaç gün içerisinde atmış olur parazitleri?


6 CEVAP

Arslan00
Arslan00

1136

Parazit vardı bunun içinmi aşıları yaptırdın yoksa periyodik aşılara mı başladınız ayrıca ben kilosunu doldurmadan aşı yaptırmadım hiç hissetmedi bile umrunda bile olmadı Marsın ha parazit varsa 1 2 güne temizlenir ancak parazit zehirlenmesi konusunda vet. hekimden bilgi almanız önemli


oguzhan817
oguzhan817

975

Pireleri vardı zaten 1 hafta önce dış olmuştu büyük ihtimal iç parazitte vardır araştırmadık tabii ama şimdi iç yapıldı aşı ile ama yapılırken hiç hissetmedi şimdi yatağında uyuyordu biraz sevdirdi kaldırdım mamasını yedi suyunu içti biraz tırmalama olayına girişti halıyı falan sonra yatağına koyunca yine koydu kafayı uyuyor :)


sifavemisa
sifavemisa

163

Mişa 3 aylık civarı ve 1kg idi ilk parazit uygulamaları yapıldığında o zaman ağır gelmişti. Kafasını kaldıramadı yavrum mamasını bile avcumuzla verdik, suyu parmağımızla yalattık öyle hali yoktu ilk gün. Ama sonra karma, kuduz aşısı, tekrar parazit aşıları sonrası hiç sıkıntı yaşamadık ikisinde de sadece o gün biraz fazla uyuyorlar. Yine de veterinerinize telefonla danışın derim. Ben Şifa cüce bir kedi olduğu için hapşursa arıyorum, bize alıştılar


GammaLamina
GammaLamina

10279

Yanlış hatırlamıyorsam 500 gramı geçen kediler iç parazit tedavisi olabiliyorlar. Bu tedavi kedilerin bazılarını kusturup fazla salya salgılatabilir. Halsizlik ve ateş de görülebilen yan etkiler olabiliyor. Bir kedim hiç belirti göstermezken diğer kedim çok yorgun ve halsizdi, hafif titremesi de olmuştu. Yaklaşık 8 saat sonra tüm belirtiler geçiyor. Bazen sonraki günü de bulabilir. Merak etmeyin, yakında tekrar koşup oynayacaktır.


oguzhan817
oguzhan817

975

Arkadaşlar kendine geldi bayağı bayağı zıplıyor hopluyor kusma ateş dışkıda parazit vs. yok demekki bir sıkıntısı yokmuş yavrumun çok şükür. Çok teşekkür ederim hepinize.


dlwlrma
dlwlrma

1360

Yaaa gerçekten çok ama çok sevindim.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 186 Görüntüleme
  • 6 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 15005 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR