Mars Balkondan Düşermi ?

Arslan00

Mars 9 haftalık smokin yavrusu tuvaleti maması suyu oyuncakları balkonda duruyor ancak evin her odasına ve köşesine gidebiliyor serbest yani balkonda tutsak değil balkon camına tırmanıp 4. kattan aşağı düşermi ? 1 metreyi geçer yükseklikte cam üstü metal korkuluk var korkuluğun üzerine çıkar diye korkuyorum ancak evin heryerine girip çıktığı için sıkılacak bunalacak bir durumu olmuyor olmazda inşallah aklına orası gelmez diyede düşünüyorum sizin düşünceleriniz nedir file ağ vs. çekmekten başka çözümü varmıdır.

15 CEVAP

smgbkrccc

Tabii ki de atlar, bir kuş yeter bunun için. Bizde henüz file ve tel sineklik yaptırmadığımız için bütün camlar kapılar kapalı, evin içinde sıcaktan eriyeceğiz ama açmıyoruz. Gözümün önünde dahi olsa bir göz dalgınlığıyla atlar çünkü. Bizde 4. Kattayız ve bu tehlikeyi göz önüne alıp açamıyorum. Başka odaya koyup diğer odaları havalandırıyorum bazen en fazlası bu oluyor yani. Sizde dikkatli olun, balkon riskliyse onun için eşyalarını başka odaya koyup balkonu kapatın zor olmasa gerek. Her gün kaç kedi atlayıp yaralanıyor, herkes atlamaz diye düşünüyor ama atlıyor işte, kedi bu atlayana kadar yaralanacağının bilincinde değil maalesef, burada da bize sorumluluk düşüyor.

Gamzessven

Kızgınlığa girdiğinde atlayabilir eğer kısır değilse. Çok sakin ve korkak kediler bile atlıyor riske gerek yok bence. File yaptıramıyorsanız kediyi balkona salmayın başka bir çözüm yolu bulun

Elbette düşebilir. File falan yaptırın her an düşebilir yani.

Bir kelebek, kuşun peşinden düşerse hem tedavi masrafı hem de vicdani yönden sizi bitirir. File yaptırmak en iyisi.

dlwlrma

Atlar yani.File yaptırsan kendinden kısıp.File yapınca balkona bişey olmuyor.Öbür amaçlar ne ki ?

Arslan00

Balkonu komple güvenlik filesi ile kapladım sorun çözüldü

Herkese teşekkürler

Arslan00

Balkonu diğer amacları içinde kullandığımızdan dolayı file yaptırmam imkansız

BalliBadem

Dikkatli olun belli olmaz ama bol bol süt ürünü verin e azından düşsede Bi yerinin kırılma ihtimali azalır ama tabi gile iyi olur

Arslan00

dlwlrma o kadar itici bir uslupla cevap yazmışsınız ki seviye hiç düşünmeye gerek kalmadan belli oluyor size cevap dahi vermeyeceğim. diğer arkadaşlar teşekkürler yorumlarınız fikirleriniz için

dlwlrma

Kaba?Atlar ama hayvan.Atlayıp ölen hayvanları duymasın mı?File yapmanda birşey etkilemez.Çamaşırını asarsın nefeste alırsın.Ben sana insalvılca sebepleri sordum da neyse.Yşnede özür dilerim.

Arslan00

şimdi balkona file yaptırayım önünde çamaşır askıları var çamaşır asamayız sepet var kullanamayız bu akşam cam balkon önerisini sunacağım aileme daha iyi bir çözüm olacaktır. kedilerin atlayabileceği gerçeğini sayenizde öğrendim bundan dolayı hepinize teşekkür ederim.

dlwlrma

Cam balkon önerisini umarım ki kabul ederler.

Anonymus552223

Kediler bir atlamaz iki atlamaz 3. de kesin atlar. Sahiplendirdigim kedilerden biri camlar ustten acilir ya boyle, oraya tirmanip atlamis dusunun işte. Kizisma doneminde oldugu icin. Ama kisirsa bile kus sinek peşinden dusebiliyorlar. Normal zamanda atlamayabilir ama illaki bir gun atlar, hepiminizin basina geldi cunku

ecrinnurAslan

Benim balkonum cam balkon olduğu için balkondan düşme ihtimali yok hem çok fazla üşümüyor

yagmurryamaan

Asla güvenmemelisiniz kesinlikle atlıyabilir.