Çok Kedim Var Ve Parazit Hapı İçiremiyorum. Şurup Önerebilir Misiniz?

patipati

Yaklaşık 20 kedim var ve kakalarında beyaz 1 cm kadar parazitler var. Hap içirmeyi beceremiyorum. Acaba şurup önerebilirmisiniz? Hangi şurup ve ölçüsü. Sayı çok olduğundaniğneye de götüremiyorum. Eve veteriner çağıracak kadar da param yok maalesef:(

7 CEVAP

AllyNewt

https://www.youtube.com/watch?v=OtZ-8YT-etM

bu cinsten videoları izlersen nasıl kolayca yapabileceğini görürsün. Eskiden bir tane şurup vardı bayağı da etkiliydi ancak zehirleyici etkisinden kaldırıldı.

sirindostum

İç parazit aşısı çok pahalı olduğundan ve sadece büyük şehirlerde olduğundan veterinerler hap öneriyor . O haplardan çok az versen bile 1 yıl boyunca gider . Hapı sularının içine koyabilirsin .

kittycat

Eve veteriner çağırmak sandığın kadar pahalı değil. Benim kedimdede parazit sorunu olmuştu veteririmiz gelip iç dış parazit aşılarını yaptı birde şırınga ile şurup içirdi. Eve gelmesi için ek olarak 20 tl civarı ödedik sanırım 20 kedi için 20 lira veremeyecekmisin yani...

kopukpati

eğer facebook kullanıyorsanız bu videoyu izlemenizi öneririm https://www.facebook.com/gamze.neer?pnref=story.unseen-section

patipati

Öneriler için tşk Veterinerimiz çok yoğun eve gelmiyor. Bana kediyi tutmak için yardımcı olacak biri yok. Hem tutup hem içiremiyorum. Bazıları da ok hırçın.

Aycanur

Siz tüm kedileri evdemi besliyosunuz

hilalnurcl

Kontil verebilirsin, haftada 10cc kadar. Bitti mi tekrar kullanma. Veterinerim zararsız ve yan etkisi olmayan bi şurup olduğunu söylemişti eczaneden almıştık. Fiyatını hatırlamıyorum ama çok ucuzdu 3-5 tl birşeydir. Ama sen yine de gitmesen de bi ara sor istersen.