Sokaktakı Canlar

BENU

Anket

MAMA YARDIMI YAPILABILIR
(1 oy)
GONULU VETERINERLER OLABILIR
(3 oy)
SEN ALSAN BEN SOKAKTA HAYVAN KALMAZ
(3 oy)
KAPININ ONUNE YEMEK SU KOYULABILIR
(5 oy)
Toplam (12 oy)

SOKAKTAKI CANLAR ICIN NELER YAPILABILIR

4 CEVAP

zcerenoktay

Mama yardımı yapılacaksa, yardımın yapılacağı insanları da iyi tanımak gerekiyor. Malesef insanlar undan bile kar sağlıyor aynı sahte fotoğraflar ile para yardımı isteyen insanlar gibi.

zcerenoktay

Ego tatmini yapmayan ve gerçekten hayvanlar için uğraşan insanların toplanması ve birlik olması, hayvan sever adı altında geçinen insanların eğitilmesi, olabildiğince hayvanın kısırlaştırılması (çünkü erkek köpek sahibi birçok insan sokakta kısır olmayan dişiler ile köpeklerini çiftleştiriyor.), adam gibi bir kuruluşun gerçekten kar gütmeden hayvanlara yardım etmesi (eğer dernekler var diyecekseniz çoğu boş, sadece yardım topluyorlar, yarısı kendilerine yarısı hayvanlara gidiyor, bazıları sadece facebookta ilan açan sayfalar...), geçici ev olan insanlara destek vs gibi bir sürü şey. Tabi önce insanların bilinçlenmesi ve kıskançlık gibi kavga etme dürtülerini törpülemesi gerek. Yol uzun ve dikenli malesef. Çok az gerçekten hayvan seven insan var her yanı ile.

BENU

AGZINA SAGLIK