Kedisini Klozete Alıştıran Var Mı?

Minnakpatipuki

Kedisini klozette alistirabilen var mı bundan memnun mu? 10 aylik erkek kedimi alıştırmayı dusunuyorum. Ama tecrübeli birinden bu konu hakkında bilgi almak istiyorum. Nerelere dikkat etmeliyim. Başka bir eve gittiği zaman yine klozeti mi arar yoksa kuma yapar mi?

9 CEVAP

Anonymus552223

Klozete degil de alafranga tuvalete alisti benimki kendiliginden. Ortasina cisini yapiyo taşa kaka

Anonymus552223

Kumdan iyidir bence ama alismayabilir de

Minnakpatipuki

@Epiglottis kumu deli gibi etrafa saçıyor ya bende o yuzden klozet düşündüm evde sadece klozet var cunku

Minnakpatipuki

@Guineapigela Bi aparatı var galiba onu kullandınız mi? Klozette çok meraklı zaten asla kapagini açık bırakmıyorum yoksa girmek istiyo yapabilir diye düşünüyorum ama yapamazsada nolcak denemis olurum. Kum kokusundan ve etrafa sacilan kumlardan kurtulma ihtimali bile guzel :D Kediniz erkek mi? Belki komik gelcek ama nasil yapcagini hayal edemiyorum erkek kediler cisini yapabiliyormu klozete :D

guineapigela

benimki alisti bazen tam tutturamiyo deligi etrafa sicratiyo :) Benim kedim kumu cook etrafa dokuyodu ve kumu sevmiyo gibiydi bende klozete alistirmayi dusunum.Klozetin yanina tuvaletini koydum once lanyoya alissin diye. Sonra kumunu klozetin uzerine koydum bi hafta falan oyle yapti en sonunda kum kabini ortadan kaldirdim ve oda hemen alisamasada zamanla ve sabirla oraya yapmayi ogrendi.Bizim evde bitek o klozete yapiyo. unutmayin her kedi bunu beceremexz

Gozdetemizel

Klozet aparatlari var ancak aparatsiz kullanimda ben kendi adima kakayi inceleyemeyecegimi dusundugum icin bana mantikli gelmiyo.ishal mi parazit var mi kontrol edemem klozete yaparsa

Minnakpatipuki

Evet bende bunu düşündüm ve vazgeçtim. Çünkü yakın zamanda kedim ishal oldu ama hic halsiz yada hasta gibi değildi. Kumunu temizlemesem asla ishal olduğunu anlayamazdım ve onun beslenmesini buna göre düzenlemezdim. Hastalıkları anlayabilmem açısından kum kokusunu gidermek icin alternatif yöntemler arayacağım artık.

Gozdetemizel

Biz catsan kullaniyoruz.cişte topaklanmiyo aksine kuma donusuyo eriyo diyebiliriz.iri taneli ama koku hic yok