Yavru Kediler İçin İlk Aşıyı Ne Zaman Yaptırmak Mantıklı?

Rana45

10 gün önce veterinere gittim. Kedi çok küçük bir şey yapılamaz dediği için yavrulardan birini kaybettim. Diğerinede 10 gün sonra gel aşı yapalım dedi. Ama güvenmiyorum. Çünkü ilaç verdi ilacın son kullanma tarihi bu hafta bitti ama daha kullanmam gerekiyor. Napmalıyım sizce? Ne zaman götüreyim 2 aylık oldu?

11 CEVAP

Gamzessven

2 ayını doldursun bence. Aşı dediğimiz şeyler ağır şeyler bebeğe yüklenmeye gerek yok erkenden. Veterinere azıcık bile güvenmiyorsanız değiştirin önemli bir hastalık olduğunda istemeye istemeye ona götürmek zorunda kalmazsınız. Neden sktsi yakın tarih olan ilaç vermiş o da ayrı bi saçma

merhaba son kullanma tarihi geçmiş ilaçlar fayda sağlamayacağı gibi bebeğe de zarar verir. aldıgınız yere iad etmelisiniz bozuk bir ürünü kendinizde kullanmazsınız eminim kediciklerde de asla kullanılmamalı.

Gozdetemizel

Biz 10 haftalik 860 gramken goturduk,ic paraziti icirip geri gonderdi.1000gram olmasi gerekiyomus ilk aşi icin.1 hafta sonra gelin dedi 980 gramdi yapti.ve tum asilarin arasinda 1 er ay birakti

Gozdetemizel

Hicbisey olmaz.bugun yatarak gecer sabaha kendine gelir nazli bocek :)

bu arada ek olarak kediler 1bucuk 2 aylık olduktan sonra aşılamaya başlanabilir ya da 1 kilo oldugu zaman aşılama için uygun sayılırlar yine

Rana45

Yaşadığım şehirdeki veterinerler pek iyi değil. Acil durumda 6 sı birden anlaşmalı olarak şehir dışına çıkıyorlar. Tabikide tarihi geçik ilaç vermem. Veren veterinerede güvenmiyorum.

Rana45

Sağolun gözde hanım benim veteriner 2 aylık olsun bakalım dedi. Ama başka vet. 3 aylık daha iyi olur dedi. Multivitamin desteği veriyorum şu an aşı zor olur çok küçük

Gozdetemizel

Hekiminiz neyi onerirse onu yapin.ne zmn derse en uygunu o.ancak rica ediyorum tasma takiyorsaniz asidan once cikartin.biz 2. Asida boynunun sistigini gece farkettik ve tasma allah korusun bogabilirdi bile o sislikle.nacizane tavsiyemdir.saglikla buyusun minnos

Rana45

Hayır tasma takmıyorum. Evim bahçeli zaten tasmaya gerek yok diye düşünüyorum. Tavsiyeniz için çok teşekkür ediyorum.

HazelOk

Kedim 2 aylık birkaç gün sonra aşıya götüreceğim

Rana45

Bende bugün yaptırdım aşısını bana çok kızgın yarına inşallah düzelir