Corona Pozitif Çıkan Kedime Zylexis Aşı Uygulaması

ezgigul94

Kedimi dün yani 18 haziranda kliniğe götürdüm. Ekim ayında kaza geçiren ve 2 sefer kalça kırığından ameliyat olan Toraman’ım iyi çok şükür, kazadan önce sokakta yaşayan 2,5 yaşında kendisi. Sık sık tekrarlayan burun akıntısı hapşırık oluyor şubattan bu yana bende. İlk gittiğimiz veteriner karma aşısı uyguladı beni yapılması gereken testler hakkında bilgilendirmedi. Sonra veteriner değiştirdik. İkinci veterinerde antibiyotik tedavisi olduk. En sonunda arkadaşımın önerisiyle onun veterinerine gittik. Viral testler yapıldı ve corona pozitif geldi. Kilo ve iştahımız iyi. Şu anda burun akıntısı ve hapşurma sıkıntımız yok. Tuvalet sorunumuz yok. Ciğerleri de sağlam dedi ama bağışıklığı için Zylexis iğneyi vurulduk, ayda bir tekrarlanacak dedi. İnternette okuduğumda 10 gün içinde 3 kere olması gerektiğini öğrendim. Acaba bizim veteriner neden aylık önerdi böyle bir uygulama farklı bir neden mi 10 günde 3 sefer uygulanması mı doğru olan. Tecrübeli ve bilgi sahibi arkadaşlardan yorum bekliyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

3 CEVAP

Gamzessven

Benim kedim de aynı hastalıktan muzdarip ve her ay oluyor zylexis aşısını. 10 günde 3 kez gereksiz ve fazla geldi. Ayda bir yetiyor memnunuz biz

ezgigul94

Teşekkür ederim cevabınız için. Okuduğum her yazı tek doz yetersiz 3 kere olması gerekiyor diyince bende merak ettim ama sizde de aynı uygulama var galiba. Birde bir ilaç içeceğiz jelatin kaplı bir ilaç. Arkadaşın arabasında kaldığı için adını şimdi yazamıyorum onu da her gün kullanmamı önerdi

Gamzessven

Lactoferon, viyo reinforces, sarımsaklı tablet,toz spirulina gibi destekleyiciler de tavsiye ederim araştırabilirsiniz