Barınaktan Yavru Kedi Sahiplenmek İstiyorum. Kediyi Aldıktan Sonra Aşı İşlerini Nasıl Halletmeliyim

smallarmy

Yavru kedi ilk bakımında yapılacak işler.

2 CEVAP

oguzhan817

Hangi mamayı kullandıklarını sorun kuru mamaya geçmişler mi diye, hiç aşı oldumu diye sorun, ilk gideceğiniz yer veteriner olacak aşısı yok ise kimlik çıkartılacak ilk aşıları yapılacak sağlıklı mı bir sorunu var mı ona bakılacak. 1 adet küçük top 1 adette ucunda tüy olan bir oyuncak var alıp oynatabilirsiniz, yediği mamaya göre mama alıp kuruya alıştırmaya çalışın. Yine taşıma kabı, kumu, kum kabı, su kabı, mama kabı, yatması için yumuşak bir yer vs. gibi şeyleri ayarladını mı sanırım tamamdır.

Sselin1

Kediyi Eve almadan önce tuvalet kabini, kumunu, mamasini, tasima kabini, mama su kabini, tirmalama tahtasini, bir tanede oyuncak kedi oltasi olabilir almanizi tavsiye ederim. Kediniz eger ay olarak ugunsa ic ve dış parazit yaptirmaniz gerekiyor. Sanirm barinakta yapip oyle sahiplendiriyorlar zaten. Tuvalet kabini kapali almanizi tavsiye ederim fiyati daha pahali ama daha kullanisli bir kere alacaksiniz zaten. Mama kabi plastik olmasin evden kase de ayarlabilirsiniz isterseniz. Yaş mama olarak gimcat tavsiye ederim, kuru mama olarak butcenizi bilmyorum ama sirasiyla bu mamalara bakabilirsniz n&d, n&d düsük tahilli, brit care, matisse, golosi büyük paketler halinde alirsaniz daha hesapli gelir.