Çiş Sorunu Çok Yoruldummm

cerenaa

Evde 4 kedim var 3 tanesi yetiskin kedi ve sürekli evin her yerine çiş yapıyolar 3 üde kısır kedi yataklarin icine yastiklara halilara artik o kadar biktim ki halilari banyoda yikiycak hale geldim hergun hali yatak yikiyorum kum degisikligi yaptim kum kaplarini yeniledim canlari isteyince kuma gidiyolar istemeyincede yapiyolar eve mutfak dezgahina bile cok zorda kaldim nasıl düzeltebilirim :(

9 CEVAP

Merhaba gerçekten yorucu bir durum. Ama hep mi böylelerdi bir süredir mi böyleler bunlar önemli sorular son zamanlarda oluştuysa kedinizin idrar yollarında ciddi hastalıklar olabilir ve onun habercisi olabilir. eğer hep vardıysa belki iki adet kum kabı koyup sık sık temizlemeniz gerek kullandıgınız kum cinsini de sevmiyor olabilirler.

mmuratyilmazz

Bir ihtimal de idrar yolu enfeksiyonunu birbirlerine bulastirmalaridir.

Gamzessven

Bence kedileriniz birbirini sevmiyor. Hepsi kendi yerini belirlemeye çalıştığı için veya hoşlanmadıkları için stres olup yapıyorlar diye düşünüyorum. Hepsini belirli bir süre ayrı tutabilirseniz bir de öyle deneyin

Fatiko

Hayvanlar bunu ya psikolojik sorundan ya da idrar yollarında hastalık olduğu için yapıyorlar. Benim kedim de her gün içiyordu kış günü yorgan yıkamak işkence haline geliyordu. Sadece bir oda ve holde gezmesine izin verdik kumunu daha sık temizledik. İşediğinde hafif kızıyordum ki kızmamak lazımmış. Hiç bir şey demeden kedimi kenara alıp temizliyordum. Kuma yaptığında ödül vermeye başladım. Şimdi ay da bir veya 2 kere ye düştü. O da çalıştığım için eğer kaka yaptıysa kuma halıya yapıyor. Kumunuda 2 ye çıkardık. Özellikle en çok işediği odaya. Sorun neredeyse çözüldü gibi inşaAllah sizinde bir sorun kalmaz artık

cerenaa

Tuttum hepsini ayri odalarda yatak yaptim 3 ayri kum kabi aldim hadi bitanesinin idrar yolunda sorun var 3 ü birden ayni seyi yapiyo

Gamzessven

Emanet edebileceğiniz akrabalarınız varsa bir de ayrı evde tutmayı deneyin o zaman

Gamzessven

Tuhaf ve zor bir problemmiş geçmiş olsun

Sselin1

Bilmiyorum denediniz mi ama parfumsuz ve ince taneli kum kullanmayi deneyin ve Gunde 2 kere temizleyin 10 gunde bir de tuvaletlerini yikayin. Tuvalet disina çişlerini yapinca kızın. Tuvalet kabina yaptigini gördugunuzde ödül mamasi verin. Gimcatin sticklerine bayiliyorlar mesela. Bir tanesini kucuk parcalara bolup kullanabilirsiniz. Ayrica Arkadaslarin dedigi gibi enfeksiyon varsa bulasmis olabilir kedilerinizden birini veterinere götürün onda varsa buyuk ihtimal digerlerinde de olabilir. Ben parfumsuz kum olarak mirmir ekstra topaklanan kullaniyorm. Kutuda satilyo 5 lt 16 lira aliyorm tavsiye ederim.

cerenaa

Ônediginiz seylerden denemediklerimi deniycem tesekkur ederim