Soru Degil Şahit Olduklarimdir

Gozdetemizel

Bugun icim aciyarak bir evcil hayvan sahibinin hastanelik olmasina sahit oldum.kadinin o haline mi yoksa ölup giden yavrucaga mi yanayim bilemedim ve icimden hep “Allahim cok sukur biz boyle bisey yasamadan sagsalim aldik kedimizi “ diye sukrettim.
sebep ise muhtemelen tum testler dahil 800tl isteyen diger klinige kisirlastirmak yerine,kan testlerini ve kisirlastirma oncesi gerekli kontrollerini yaptirmadan 300tl gibi ucuz bi fiyat veren bir klinige gidilmesiydi.doktorun soyledigine gore kalbi iki kez durmus.sahibi sinir krizi gecirdi kucuk oglu perisan oldu.sonuc olarak buyuk oglu gelip once hekimi tartakladi sonra beyzbol sopasini alip dukkani baslarina yikti.
Hekim hatasini bilemem ama ailenin cok buyuk hatasi oldugunu dusunuyorum.Lutfen kisirlastirma oncesi paraniza kiyip evladinizda virus enfeksiyon operasyon esnasinda kanama durmasini engelleyecek bir durum olup olmadigina emin olmak icin parasini bastirip hekiminizden kan testi isteyin.elinizdeki evinizin bir ferdi,sonra ölünce vay ben ellerimle getirdim teslim ettim,yok yatagini bile hazir ettim ameliyat olcak diye,keske 1000lira verseydim de yavrum ölmeseydi.bu cocuklar oyuncak degil,gerekirse 2 ay sonra kisirlastirin para biriktirin ama Allah askina herseyine tam tesekkullu baktirin.tum bunlari yapamayacaksaniz da lutfen sahiplenmeyin su gunahsizlari.yanindaki arkadasi da utanmadan diyo ki keske kisirlastirmasaydiniz ciftlestirseydiniz,yavrulari enazindan satardiniz.cunki scottishfold kedi.yavrulari napardiniz bilmem ama evet keske ciftlesseydi dogursaydi enazindan suan sizin pintiliginiz yuzunden ölmüs olmazdi.aklima geldikce delircek gibi oluyorum

16 CEVAP

bizde önümüzdeki ay yaptiricaz insan okuyunca korkuyor böyle şeyleri veterinere güvenmek en önemlisi boylr durumlarda bildiğin tanıdığın veteriner olmalı kan testi yapılması gerekigini bilmiyordum ameliyat öncesi bende isteyeceğim teşekkür ederim