Kedimin Kulak Etrafında Kızarıklıkların Nedeni Nedir

Dilosh123

Merhaba kedimin kulak etrafında gözün üst tarafında kırmızı ufak lekeler çıktı . Birkaç tane olan lekeler bugün biraz daha yayılmıştı . Çok kaşıdığını görmedim Bu ara yaz mevsiminden dolayı tüy dökülmesi arttı acaba ondan mıdır ?

4 CEVAP

GammaLamina

Deride hasar olduğu için veterinere gösterseniz daha iyi olur. Kulak uyuzu olup kaşırken kendini yaralamış olabilir, parazit ya da deri hastalığı olabilir. Teşhisi en iyi doktor koyar.

ballokumu

Bence mantar. Herkese bunu yazıyorum kusura bakmayın ama benim kedinin de aynen böyle başladı ayyyynı

Semy

Bence de mantar benim kedimde de böyle cıktı sonra büyüdü baya hemen veterinere götürün tedaviye başlansın fazla yayılmadan

Dilosh123

Teşekkür ederim cevaplarınız için. Daha önce benzer bi şekilde çıktığında veteriner test yaptı mantar çıkmadı. Ben çözümünü buldum kendimce, arada çıkan bu yaralara 1 kaşık papatya ve 1-2 defne yaprağını küçük çaydanlıkta kaynatıp sürüyorum iki güne hemen geçiyor arada da tüylerini siliyorum bu suyla he birde sert yaraysa sarı kantoron yağı sürüyorum. Tarçınımın derisinin hassas olduğunu anladım artık yaz mevsiminde, güneşte, bir besin yediğinde derisinde bir sorun çıkabiliyor. Sizin dostlarınızda da mantar yoksa bu yöntemleri deneyebilirsiniz.