Pire Ve Tıraş

muffiincat

Herkese merhaba, iki şey soracağım Birincisi, Kedimi tıraş ettirdikten sonra eve geldiğimde üzerinde bir tane pire gördüm direk aldım bir de bir bölgede sadece toz toz siyah şeyler vardı epey, yumurta olabilir mi? onları da temizledim şimdi üzerinde varsa eğer uzaklaştırmak için evde yapabileceğim önerebileceğiniz bir şey var mı? İkinci sorum ise; tıraştan sonra dikkat etmemi önerebileceğiniz herhangi bir durum var mı acaba? Normalde tıraş ettirmeye karşıydım ilk kez tıraş ettirdim ( gerçi bir bakıma iyi oldu tüyleri çok uzun olduğu için farkedemediğimiz deri problemlerini görebildik) o yüzden öneri ve ya uyarılarınızı paylaşmanıza çok sevinirim.

1 CEVAP

Sselin1

Ev yapimi sirkeli su ile silebilirsiniz. Ya da papatya veya biberiye cayi. Ama traş oldugu icin direk derisiyle temas edeceginden en iyisi papatya cayi. Digerleri agir gelebilir. Cok mecbur kalmadikca traş ettirmemeniz kediniz icin daha iyi olur bence iyice gözlemleyin davranislarini mutsuz olmuşsa tekrarlarsaniz depresyona girebilir bazi kediler daha hassas olabiliyor.