Kedim Kakasını Yapmıyor

ferahturfan

Merhabalar, kedim 2 gün önce biraz halsizdi, çişini ve kakasını yapmıyor, yemek yemiyordu. Veterinerine götürdüm idrar yollarından enfeksiyon kaptığını söyleyip antibiyotik tedavisine başladık. İğneleri yapılır yapılmaz yemek yemeye başladı çişini yaptı. Ancak halen daha kakasını yapmıyor. Bugün veterinerinin tavsiyesi üzerine sabah-akşam 1 çay kaşığı zeytinyağı verdim. Ama halen daha yapmadı. Sizce ne yapmalıyım?

4 CEVAP

Musege

Biraz daha fazla zeytinyağı verin derdim normalde ama ortada enfeksiyon var sonuçları nolur bilemeyiz. Veterinerinize telefonla ulaşıp danışın bence. Olmazsa ilacı var şırıngayla içiriyorlar. Eczanelerde de satılıyor galiba. Uzak falansa kendiniz de uygularsınız danışıp.

minnoskoss_123

Karnı şişmi?

ferahturfan

Pek sayılmaz. Bugün kontrol ettirdim bağırsakları dolu dedi veterineri. Bir de masaj önerdi. Yemek yemeye de devam ediyor.

ferahturfan

Zeytinyağını ve dozajını veterineri önerdi. Yarın da eğer yapmazsa lavman diyor ama küçük olduğu için çekiniyorum biraz da. Üstelik hassas da bir ırk.