Yardım Lütfen

Lavinyaa

3ay önce sahiplendim o zamandan beri ishali var dışkı tahlili yapıldı birşey çıkmadı mamasından diye düşünerek proplandan n&d ye geçtim hâlâ aynı üç günde bir falan önce normal dışkısını yapıyor 10 dakika sonra tekrar girip bu sefer ishal yapıyor uzun tüylü olunca da her yerine bulaşıyor artık çok yoruldum nedeni ne olabilir. Halsizlik kusma falan yok

10 CEVAP

Anonymus552223

Bazi kedilere kuru mama haric hersey ishal yapiyo, siz baska seyler veriyor musunuz

CatFather

Düzenli olarak aşılamaları yapılıyorsa ve testlere rağmen bir sonuç alamıyosanız Bağırsak mide tümöreri riski var. Başka veterinerlere kontrol ettirin. çok uzun zaman ishal olması çok tehlikeli.

Anonymus552223

Ilaclardan da olabilir

Lavinyaa

Günlük bir çorba kaşığı yoğurt bir de gimcat multivitamin veriyorum onun dışında haftada bir yaş mama. Sahiplendiğim de hiçbir aşısı yapılmamıştı solunum yolu enfeksiyonu vardı 1buçuk ay tedavi gördü aşılarına yeni başladım Perşembe günü karma aşısını oldu ilk defa

Anonymus552223

Sokaktan alip yavrusuyla baktigim bir kedi tam 3 ay boyunca ishaldi. Sonra gecer gibi oldu. Bir gun kuru ekmek yemis masanin ustunde yine ishaldi o gun. En ufak farkli birsey veremiyoruz hala o kediye. Hemen ishale donuyor. Yogurdu da kesin bir sure belki işe yarar

CatFather

Viral enfeksiyonlardan kaynaklı olma ihtimali var o halde. 2.dozu olduktan sonra kendini toparlayacaktır ancak siz gene de bir başka veterinere gösterin bazen gözden kaçırabiliyorlar. Yoğurt ev yapımı ise fayda sağlar probiyotik alması gerek.

Anonymus552223

Tuylerinin popo kismininmakasla kisaltin biraz bulasmasin

Anonymus552223

Cok sık yapiyorsa tahriş te olmus olabilir. Bir sure boyle deneyin yine gecmezse bakarsiniz

Lavinyaa

Tüylerini elimden geldiğince kısalttım ama bulaşıyor yine maalesef. Yoğurt vermiyim bir süre madem. Ama 3 kere falan kanlı ishal yaptı dışkı tahlili temiz çıktı belki zorlandığı için olmuştur dedi. Bugün yaptığında da kan vardı biraz.

Lavinyaa

Tamam çok teşekkürler cevaplarınız için