Kedim Kilo Almıyor

SAYFAX

1.5 yaşında bir kedim var. 2.2-2.4 kg arasında gidip geliyor kilosu. Kilo alması için yavru kedi maması vermeyi düşünüyorum acaba faydası olur mu bunun?

7 CEVAP

Kediniz kısır değilse sürekli kızgınlığa girmekten kilo alamaz zaten. Kısırsa ve kilo almıyorsa ise garip bir durum, demek ki çok hareketli. Yüksek proteinli bir mama ve bol yaş mama ile kilo aldırabilirsiniz.

Shokimurti

Hangi mamayla besleniyor? Benimki proteini bol mamaya geçince kilo almıştı gözle görülür şekilde.

Gamzessven

Balık yağı iştahını açabilir. Kediler için olan balık yağlarından alabilirsiniz. Evde yaş mama yapmayı denediniz mi belki hazır mamalardan daha çok sever

Tam1cat

Bence ek besin ve vitamin vermeniz çok daha mantıklı olabilir.

Sselin1

Suan hangi mamayi kullaniyorsunuz ve kediniz disi mi.?

GammaLamina

Melya'nın kilosu gözüme çok normal gözüktü. Evet zayıf yapılı bir dişi ama kemikleri gözükmüyor. Kilo kaybetmiyorsa eğer bence ideal kilosunda.

SAYFAX

Felicia yetişkin kedi maması kullanıyordum ki bu mama sevdiği ilk kuru mamaydı bu yaşına kadar ayrıca şimdiye kadar çeşit çeşit yaş mama denedim ve hiçbirisini sevmedi. Kötü mamalardan da uzak duruyorum ama yaş mama alışkanlığını bi türlü yakalayamadık o konuda pes ettim sayılır artık. Her aldığım yaş mama bozulup çöpe gidiyor. Şu an aklımda sadece vitamin ve yavru kedi maması almak kaldı