Kısır Kediler İçin Hills Mama

gamzeozgun

2si dişi 1i erkek olmak üzere 3 tane kısır kedim var. Veterinerleri erkek kedimiz için ileride üriner sistem rahatsızlığı yaşamaması için özellikle hills veya royal canin kullanmamızı dişiler içinse istediğimiz mamayı kullanabileceğimizi söyledi. Şu an Hills kullanıyorum kullanmaya devam etmeli miyim yoksa değiştirmeli miyim ? Önerdiğiniz mama var mı?

10 CEVAP

Sselin1

Hills icerik olarak fiyatini haketmeyen bir mama bunun yerine n&d dusuk tahilli alabilirsiniz. Erkek kedilerin idrar yollari dar oldugu icin disi kedilere göre daha cok sorun yasiyorlar. O yuzden kedinizin bol sivi tüketmesine dikkat etmelisiniz ictigi su yeterli olmayacagi icin yaş mamayi kesinlikle ihmal etmeyin. Hem bu sekilde bircok protein kaynagini kullanarak daha dengeli bir beslenme saglarsiniz. Schesir, naturea, gimcat, n&d gibi markalari tavsiye ederim ya da kendiniz evde yaş mama yapabilirsiniz.

gamzeozgun

3ü de günlük mama tüketiyor kilo almamaları için az veriyorum ama aksatmıyorum. Nd de denedik ama hiçbiri sevmedi ve çok az yediler sanki zorla yemişler gibi :( Hills gibi sevecekleri ve kaliteli bir mamaya geçmek istiyorum o yüzden

gamzeozgun

Günlük yaş mama tüketiyorlar* yazmak istemiştim

Gamzessven

Hills i severler çünkü tatlandırıcısı bol. Asla kaliteli ve etli bir mama değil. Ben hillsten ndye geçmiştim sevmişti ama sizinkiler sevmediyse acana ya da orijen deneyebilirsiniz, daha uygun isterseniz de matisse.

Sselin1

Naturea markasini deneyebilrisiniz kisir kediler icin gayet uygun 2 cesidi bulunuyor ama tavuklu ve balikli kedileriniz neyli mama seviyorsa onu alin. Ayrica yaş mamanin yag seviyesi azsa kilo aldrmaz kedinize korkmaniza gerek yok. Schesir, naturea, gimcat marklari gayet iyi. Hills dusundugunuz kadar iyi bir icerige sahip degil buarada

gamzeozgun

3 tane baya iştahlı kedim olduğu için aylık 8 kiloluk mama paketini bitiriyoruz o yüzden biraz uygun olması lazım fiyatının

GammaLamina

Veteriner hekiminiz yüksek protein içeren bir mamanın idrar yollarını etkileyebileceğini düşünmüşse bir bildiği vardır elbette. Özellikle de çok hareketli değillerse bir ev kedisi yüksek protein tüketmemeli bence de. Katkı maddesi içermeyen, dengeli bir mama şart. Tahılı sindirebiliyorsa tahıllı mamaya devam edin.

Sselin1

Hills in fiyati da uygun degil oyuzden Naturea markasini önermiştim 7 kilosu 350 lira. Ama üç kedi icin pahali tabi daha uygun fiyatli isterseniz Matisse tavsiye ederim 10 kiloluk paketini alirsaniz kilosu 25 liraya geliyor cok uygun fiyati.

gamzeozgun

Matisse baya uygun gibi ama 10 kiloluk paketlerin sadece tavuklusunu bulabildim balıklısını eğer bulursanız bana atabilir misiniz

Sselin1

Şaka gibi hicbir sitede kalmamiş stoklar bitmiş yakin zamanda gelir umarim.