Eve Aldığımız 3.Kedi 6 Aydır Her Gün Kavga Ediyor

Seymakurt

Eve aldığımız 3.kedimiz dişi kedimizle anlaşamıyor hep kavga ediyorlar 6 ay oldu.evde 2 kedimiz vardı biri dişi biri erkek arkadaşımızın bakamadığı 2 yaşında dişi kısır kediyi sahiplendik 6 aydır her gün kavga ediyorlar korkunç şekilde sesler çıkarıyor ve hep tıslıyor o tıslayınca benim dışı kedim de tıslıyor önü kovalamaya başlıyor birbirlerini yaralıyorlar tüylerini yoluyorlar hemen ayırıyoruz ama çok zor oluyor arkadaştan aldığımız kedimiz hep sokağa kaçan ve kavga eden bir kediydi ama erkek kedimizi çok sevdi hepsi kısır kızgınlık kavgası değil ama anlayamıyorum 6 aydır hep kavga ve ilk defa görmüş gibi davranıyorlar ikisi de dişi diye mi anlaşamıyorlar nasıl alıştırabiliriz her yolu denedik veterinerimiz bile şaşırdı

6 CEVAP

limis

Paylaşamadiklari bir şeyler var sanırım. Kum kaplarını mama kaplarını ayırıp birbirlerinden uzak yerlere koymayı deneyin denemediyseniz

Seymakurt

Üçünün de kum kapları mama kapları her şeyleri ayrı kavgacı kedimiz fıstığa ayrı oda hazırladık

Seymakurt

birbirlerini görür görmez kavga başlıyor herkes ikisi de dişi anlaşamazlar dedi ama erkek kedimi çok seviyor.hepsinin mama kum kabı ayrı.kavga olduğu için ayrı odaya koyuyoruz.her gün düzenli olarak kedimizi onun yanına koyuyoruz o yuvasına giriyor o varken çıkmıyor ve kavga etmiyorlar ama yuvasında olmayınca her zaman kedimiz onu kovalıyor kavga çıkıyor

Toriri

aynı cinsiyete sahip 2 kedi aynı evin içinde anlaşamaz adapte olamaz , uzmanalr dahi bunu söyler evde dişi varsa erkek alın bir dişi daha almayın diye bence 3. kedinizi sahiplendirin yoksa birrbirlerine çok ciddi zarar verebilirler

Bazen ne olursa olsun anlaşamıyorlar. İki erkek kedim var kısırlaştırıldıktan sonra (6 ay geçti üzerinden) bir türlü eskisi gibi anlaşamadılar.

dilekz

Benim iki dişi kedim çok iyi anlaşıyorlar. Cinsiyetten dolayı anlaşmazlık kısırlaştırılmadıklarında olabiliyor ki o da her zaman değil. İlk karşılaşmaları çok önemli kötü başlarsa kötü gidebiliyor. Ancak bunların hepsinin tam tersi de olabiliyor. Bazen ne yaparsanız yapın olmuyor birbirlerini sevmiyorlar ne yazık ki.