Kedime Banyo Yaptırmalı Mıyım?

tuqiatemea

Kedim Merlin suya aşık. Evin içinde gördüğü bütün su birikintisinin içinde debeleniyor asla kaçmıyor. Sizce banyo yaptırmalı mıyım? Banyo yaptırmam doğru olur mu?

7 CEVAP

Senabalar

Ben yaptirmistim kedime 1 kere mis gibi dalin kokmustu cok tatliydi:) ama zaten kendilerini temizledikleri icin yikamaya gerek kalmıyor,yikamaniz gerekiyorsa yıkayın tabi ama keyfi ise birakin suda oyunlar oynamaya devam etsin

dilekz

Kedilerin, aşırı bir kirlenme (dışkı, petrol, yağ vb.) olmadığı sürece yıkanması önerilmez. Zaten siz istediğiniz kadar yıkasanız da o tekrar yalayarak her yerini temizleyecektir. Suya kendisi giriyorsa sorun yok ama sabun şampuan gibi ürünleri kullanmamanızı öneririm. İçerikleri zaten kötü, bir de iyi durulanamazsa -ki çok yüksek ihtimal- kedi arkadaşınız kalıntıları yalayarak yutacaktır.

Anonymus552223

Suyla oynasa bile siz yikamaya çalistiginizda kacar bence. Bir legen su koyun kendi girsin isterse

wintercatt

Aşırı kirlendiğini düşündüğüm zaman yıkıyorum ben sadece o da birkaç ayda bir belkiiii... Nerede toz Cherry orada olduğu için bazen patileri kirden kararıyor (eşyaların altına patisini sokmaya bayıldığı için buzdolabı vs. yani sürekli temizlik yapamadığım yerler). Bir de bizimki uzun tüylü olduğu için nadiren de olsa dışkısı tüylerine bulaşabiliyor o durumlarda silemeyeceksem yıkıyorum. Demek istediğim ''aa bu çok kirlendi kendisini de temizleyemedi bir türlü'' dediğiniz durum olursa yıkayın sadece.

Gozdetemizel

Veterinerimiz ilk goturdugumuzde yikadiniz mi diye sormustu hayir demistik.sakin yikamayincok temiz bi kedi demisti.ama artik sicaklar 50nin ustune ciktikca biz elimizi yikarken disimizi fircalarken kendini suya atar oldu.gecen gun lavaboda yatiyodu biraz incecik actik suyu.yatti yikandi.ama once havluyla sonla makinayla tuy dipleri kuruyana kdr kuruttuk.cok onerilmiyor

tuqiatemea

Çok teşekkür ederim herkese, deneyimlerinizi paylaştığınız ve bana fikir verdiğiniz için.

tuqiatemea

Çok teşekkür ederim gözde hanım.