İnsandan Kediye Grip Geçer Mi?

MissGlint

Merhaba arkadaşlar. Ben bir iki gün sonra bir yavru kedi sahiplenmeyi düşünüyorum. Ama çok fena grip oldum. Yani öyle böyle değil. Boğazlarım yanıyor, ateşim var ve salya sümük idare etmeye çalışıyorum. Sizce bende bulunan bu mikropsu, virüsümsü şeyler yavru kediye geçer mi? Onu hasta eder miyim? Tecrübe sahibi veya bilgili kişilerin yorumlarını bekliyorum.

11 CEVAP

iameceevans

Net cevabı deneyimimle söyliyim 4 aylık oğlum var. Yaklaşık 1 ay önce boğaz iltihabı geçirdim hastalığım 2 hafta sürdü ve burnum akıyordu, konuşamıyordum, hapşuruyordum. Bu sırada annemler sürekli kediye bulaştıracaksın dedi. Ama böyle bir şeyin olmayacağını biliyordum. Her zaman olduğu gibi koyun koyuna yattık hep öperek sevdim ve hiçbir şey olmadı. Böyle bir şey olamaz. İnanmayın

dilekz

İnsandan kediye kediden insana hastalık bulaşmaz. Ancak parazit bulaşır.

Anonymus552223

Hayir. Veterinere sormustum bunu

guineapigela

gecmez

Deranguclu87

Hayır türler arası geçiş sözkonusu değildir.

Emir-Badem

Ben bunu daha önce arastirmistim bazi turler gecebiliyormus grip konusunda ama bence bi problem olmaz siz yinede dikkatli olun.

veterinerimiz özellikle dedi ki kedi ve insan arasında grip gecme söz konusu bile degil. paraziter hastalıklar geçer sadece.

mrkts

Bir haftadir griptim 7 kedimden 2si hapsiriyo ve sanki bademcikleri şiş gibi hissettim yarin veterinere götürücem

catangel

Bunun net cevabı nedir ya içim hiç rahat değil

catangel

Bunun net cevabı nedir ya içim hiç rahat değil

bildiğim kadarıyla hayır