Kedim Kayboldu :(

Ted1905

yavrular hariç iki kedimiz var, Tokyo (kız) ve Berlin (erkek).
sabah saatlerinde kayınvalide evden çıkarken sanıyorum ki iyice kapıyı kapatmadı. çünkü saat 8-9 gibi cereyan ile dış kapının kapandığını duyduk, uyku sersemi sadece kolaçan edip yatmıştım. Tokyo evde saat 10'a doğru ağlamaya başladı. zannettim acıktı, yemek vermek için kalktım. kavanoz ile şıngırdatınca ilk Berlin uçar gelirdi. ama şaşırdım gelmedi. Tokyo'ya yemek verdim, o yerken kapalı odalara baktım oradamıdır diye. bütün evi aradım taradım yok. bi korku ve panik başladı hemen dışarı attım kendimi. bütün binayı taradım, bodruma gittim didik didik ettim her yeri ama yok. sitemizde 6-7 bina var, hepsine girdim tüm katlara kadar aradım taradım, bodrumlarına kadar en ince detayına kadar taradım yine yok. bahçeye her noktaya yine yok. kafayı yiyeceğim şuan.

okuduğuma göre evden kaçtıkların adıyla seslensen bile gelmez hatta kaçarlarmış ve saklandıklarında gerçekten kimse bulamazlarmış. bu doğru mu? Berlin gelir mi? yoksa aramaya devam mı edeyim?

Not: Yurtdışındayım, Türkiye'den 3 saat ilerideyiz. buradaki çocuklar kedileri taşla kovalıyorlar, endişem bu ki Berlin'i kovaladıkları zaman daha da dışarı kaçarsa hiç bulamayız. ne yapacağımı bilmiyorum :(

7 CEVAP

Ted1905

bilgilendirme yapamadım kusura bakmayın. yaklaşık 6 saat aramanın ardından aramadık yer bırakmamıştım. üst katta tamir tadilat oluyordu ve kolileri kendi merdiven boşluklarındaydı. ve ne zaman dış kapıdan ben çıksam oda arada kaçar hep üst kata giderdi. aşağıya gidip dışarıya çıkmazdı. ve bu da aklıma gelince üst katlara çıktım didik didik en saçma noktalara kadar aradım. üst katımızdaki kolilerin arasına nasıl o büyük Berlin küçücük yere sığmışsa şaşırdım. seslendim yine kımıldamadı. kutuyu çektim biraz korktu ama kokudan olsa gerek direk kucağıma atladı. tırnaklarını derime geçirip değişik bir şekilde miyavladı ve beni hiç bırakmadı. tabi çimento kutuları arasına girince her yeri toz toprak olmuştu yıkadım ve ilk defa ses çıkarmadı. ve o gün bugündür her sözümü dinleyip dış kapıya 10 metre bile yaklaşmıyor :D

oguzhan817

Benim de gece kaybolmuştu balkondan atlamış kapının önüne belirli yerlere mamasını koydum kumunu da koymak iyi olabilir, gece baktığım yerlere tekrar sabah 6 da baktım tahtanın arkasına saklanmış bahçede buldum. Arka ayakları biraz yalpalıyor yürüdükten biraz sonra başka bir şey yok gibi şimdi veterinere gidiyorum açıldı açılacak. Gece ve sabah erken bakmak lazım etrafa. Ama dönüp dolaşıp tekrar geliyor eski yerine diye düşünüyorum. Heleki diğer kedinin yanına koşa koşa gelir.

Ted1905

aynen öyle :) benim mutluluğum ayrı olurken Berlin'imizin o anki ağlayışı ve derime tırnaklarını saplayıp garip bir şekilde gözlerime bakıp miyavlaması gerçekten gözümün önünden gitmiyor :) ama akıllandı dış kapıya hep giden kedimiz artık yanına yaklaşmıyor :D

yorum yapan herkese ayrıca çok teşekkür ederim, yanımda olmanız ve desteklemeniz bizi ayrıca mutlu etti :)

Anonymus552223

Evet maalesef korktuklarinda seslenseniz de gelmiyor. Etraf sessizken gece arayin. Mamasini şıngirdatin. Bir de en ufak bir delik birakmayin aramadik sacma sapan bi yerdedir, cok uzaga gitmiyorlar. Bir yere sinmistir

Anonymus552223

Apartmanda ust kata dogru da ciktiniz mi? Cati kapagi, vs

dlwlrma

Gece çıkın.Kum ve mama alın yanınıza.

Anonymus552223

Cok sevindim, o kavusma ani dunyalara bedel