Bu Şey Nedir?

Damlahalici

Ablamın kedisinin omzunda çıkmış ne olduğunu anlayamadık. Bilen birisi yardımcı olabilir mi? İçi iltihaplı gibi ve dışı da kabuksuymus.

17 CEVAP

Shokimurti

Kedinizin derisi kalkmış.
Sokağa çıkıyorsa başka kedilerle kavga etmiş olabilir. Yada iltihaplanarak kalkmıştır.

Suerk

Enjeksiyon izine benziyor. Takın zamanda aşı yaptırdıysanız olabilir. O bölgede tüyler dökülüp çıkmayacak bir daha. Bunun dışında yara hızla kapanırsa sorun yok. Sonuçta açık bi yara mikrop da kapabilir. Yine de veterinere gitmelisiniz elbette, benimki güçlü bir tahmin.

Suerk

Dediğim gibi enjeksiyon iziyse veteriner hiç işlem yapmadan geri gönderir sizi. Kediyi götürmeden sadece çektiğiniz fotoğrafı da götürebilirsiniz veterinerinize. Çünkü çok büyük olasılıkla enjeksiyon izi bu. Büyüyüp büyümediğini de kontrol edin. Kabuklu olması iyileştiğine işaret.

bappatan

Koşarken falan sivri bir yere çarpmış da kabuk bağlamış gibi duruyor. Siz farketmeden yavaş yavaş da yara kurumuş olabilir. 2 gün gözlemleyip geçmiyorsa veterinere gitmenizi öneririm. Hemen veterinere gitmek insanı hem maddi açıdan hem de kediyi psikolojik açıdan yorar. Geçmiş olsun.

Ayse_naz_G

Buradan en doğru cevabı alamazsınız.Fotoğrafa bakarak teşhis koyamayız. Veterinere gidecekseniz neden buraya soruyorsunuz? Tam bilmiyorum fakat deri hastalıkları habercisi vb. olabilir.

Tam1cat

Veterinere gitmeniz gerekiyor. Burada fotoğrafa bakıp onlarca farklı cevap alırsınız.

Damlahalici

Bunun ben de farkındayım. Geçici bir cevap veya tahmin arıyorum zaten. Elbette ki veterinere gidilecek

Damlahalici

Sokağa çıkmıyor :/

ciddi bişey bu özellikle bir anda çıktıysa ciddi cilt hastalıklarınin habercisi olabilir. orada cikan bir seyi kedicik kaşıyacak bu hale getirmiş ve biraz farkedilmis

Damlahalici

Haklı olabilirsiniz. Son bir kaç haftadır veterinere gidiyor sık sık ama sanırım gözden kaçtı. Umarım ciddi bir şey değildir

dlwlrma

Evet veterinere gidin.Açık yara her an enfeksiyon oabilir.

Bu aralar hep böyle paylasimlarla karsilasiyorum başka kedilerde de oluyor bu sebebi neyse

Damlahalici

Evet ben de çok fazla gördüm bu yarayı bu platformda. Keşke birileri net bir şeyler söyleyebilse. Bir anda olan bir şey ayrıca bu yara. Yavaş yavaş olmadı yani. Zaten bu aralar sık sık veterinere gidiyor fark edilmemesi garip

Ayse_naz_G

Ayrıca koşarken bir yere takmış olabilir.Enfeksiyon kapma ihtimalini de göz önünde bulundurun.

Damlahalici

Başına gelen çok fazla insan gördüm. Ama net bir cevap yoktu. Belki başına gelen biri net cevap verir diye düşündüm. Ayrıca burada bu tür şeyleri sormayacaksak site kurucusu muhtemelen soru-cevap kısmını koymazdı. Neden her şeye bu tür tepkiler veriyorsunuz anlamıyorum