Dudağı Şişti

moda

İki gündür kedimin dudağında şişlik var ne olduğunu ya da ne yapmam gerektiğini bilen varsa yardımcı olabilir mi

5 CEVAP

Tam1cat

Aynısı bizim başımıza geldi. Cuma akşam başımıza geldi, bütün veterinerler kapalı pazartesiye kadar gidemedik, gidemedikçe dudakta başlayan şişlik dilde devam etti. Veteriner yanık, böcek ısırması gibi durumları değerlendirdi ama yanacak kadar sıcak bişey yememişti, böcek ısırdığında ısırdığı yer görünür, o da yoktu. Sonra vurup vurmadığımı sordu vurmamıştım. Bir çarpma vs de görmedim ki çarpma ile de olmazmış. Tedaviye başladı, 1 hafta fucidin merhem kullandık. İçi iltihap doluydu bizim, büyük ihtimal sizin de öyle. Burdan bakınca aynı görünüyor. 1 haftanın sonunda yaranın kendiliğinden patlayabileceğini, patlarsa iltihabın kendiliğinden boşalmasını, boşaltmamaya çalışmamamızı söylemişti. Patladı ama çok az bi iltihap aktı. 1 hafta sonunda gittik ve kalan iltihabı da kendisi akıttı veteriner. Nedenini bulamadı, tek bağlayabildiğimiz nokta hazneli mama kabımız vardı. Plastik. O aralar onu sık kullanmaya başlamıştık. Hiçbir şeye alerjisi olmadığı için plastik yüzünden olduğuna karar verdik.

Tam1cat

Veterinere gidin, evde kendiniz bir şey yapmak zorunda kalmayın. Bana birkaç kişi haftasonu gidemedikçe ve kendimi yiyip bitirdikçe evham yaptığımı söylemişti ama pazartesi götürdüğümde dil de şişmiş ve zor nefes alıyordu. Mutlaka bugün bir veterinere gidin

mama kabini sık sık yikayin ve plastik kullanmayin plastik kaplar boyle seyler yapabiliyor. sinek bocek sokmalari da olabilir ya da herhangi bir şey alerji de yapabilir. net olmak icin kontrol edilmeli

Tam1cat

Plastik olduğu sürece günde beş kere de yıkasak faydası olmuyor. Ben hazneli mama kabına o kadar çok bilendim ki bu şişme olayından sonra. En güzeli komple atıp seramik, çelik veya porselen kullanmak

moda

Çok teşekkür ederim dediklerinizi dikkate alıcam