Mama Dışında Yemek?

zeuscat

Merhaba, 3 aylık Scottish Fold kedim var. Bugün petshopta maması kalmamış, sipariş ettiğim mama üç güne gelir, kendi maması da az kalmış 1 gün yeter. Yarın kendi aldığım mama gelene kadar bir yakınımdan biraz mama alıcam. O mama gelene kadar mama harici ne verebilirim? Yaş mamayı kendi mamasıyla karıştırıp mı vereyim yoksa başka bir besin mi vereyim?

4 CEVAP

Gozdetemizel

Kendi mamasi kalmadiysa baska mamaya gecis yapmayin.karistirilarak alistirilir kediler yeni mamaya.ishal olabilir yavrucak.1 gunluk mamayi yeni mamayla karistirarak verin.takviye olarak yas mama yigurt yumurta sarisi onu doyurur.yada evde yas mama yapabilirsiniz.boylece kuru mamayida yettigi kdr iki gune bolebilirsiniz takviyeleri verdiginiz surece

Gamzessven

Et havuç ve kabağı haşlayıp püre yapabilirsin yeni maması gelene kadar. Arkadaşların dediği gibi ani mama değişikliği ishal yapabilir

dlwlrma

Helede yavruysa ishal olması daha yüksek.Bencede karıştır mamasını.Ciğerle patates fal haşlayıp rondodan geçiripde verebilirsin.

Gozdetemizel

Ben de bugun sokaktakilere tavuk gogus icine havuc ve kabak rendeleyip hasladim.sonrada blenderdan gecirdim.etle cigerle falanda yapilabilir.bazi kediler tavuga alerjik cunki