Sokak Kedisi Ve Pireler

Mlkonc

Arkadaşlar sokaktan bir kedi alıp almama konusunda çok kararsızım bi yuva gibi bir şey yaptım yavrulamaları için ve o yavrular büyüyüncede onlardan beğendiğimi kendim evime alıcam fakat pirelerden cok korkuyorum kediyi eve almadan önce veterinere götürüp parazit aşılarını yaptırıcam bu pirelere karşı gelebilir mi yani pireler bu aşılarla ölebilirler mi pireler insanlara geciyormuş bunun hakkında baya derin bir araştırma yaptım ve buna ulaştım sizce sokaktan kedi almam doğru mu?

3 CEVAP

zcerenoktay

Kedi, köpeğin piresi insana geçmez. Sadece güvercin türü hayvanlarınki geçer. Evin pirelenmesi ise tozdan ve pislikten olur. Kediyi eve pireli de alsanız sıkıntı olmaz ama tabii ki pire ilacını uygulayın. Yavrulardan birini sahiplendiğinizde de geriye kalanlar için ilan açın, onların da şansı olsun :)

Fatmabasak

Bende burdan sahiplendim eve getirdim dış parazit oldgnu farkettim veterinere götürüp iç dış yaptırdım 1 günde gecti sıkıntı olmaz merk etme ☺

Mlkonc

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim tamam sokak kedilerinden sey edicem