Tavşan Bakımı Kolaymı

**merhaba arkadaşlar ben eve tavşan almak istiyorum ama bakımı ile ilgili şüpheleniyorum acaba kolaymıdır bide evim 3+1 acaba sığarmı besleyen varsa beni bilgilendirin lütfen özelden mesajda atabilirsiniz. ***

12 CEVAP

Kesinlikle kolay değil. Elimde yaklaşık 50 tavşan büyüdü ya da geçici olarak bana geldi. Eğer tuvalet eğitimleri yoksa devamlı bir yerlerden kaka ve çiş buluyorsunuz. Günde 300'e yakın kaka ve yaklaşık 3 kez çiş yaparlar. Onları bir evin içinde mutlu etmek her zaman kolay değildir ve yine bu konuda eğitilmemişlerse devamlı bir yere kemirme çabasında olurlar. Çok ürkek hayvanlardır. Kapının gıcırtısına dahi uyanırlar. Daima sessizlik isterler ve gürültüden kesinlikle hoşlanmazlar. Ani bir hareketinizde size küsebilirler. Devamlı ilgi isterler bir gün dahi ilgilenmezseniz hasta olabiliyorlar. Sahiplenilmeden önce defalarca kez düşünülmesi gereken bir canlı ki Türkiye'de bakan çoğu kişi bakımının kolay olduğunu yanlış baktığı için söylüyor.

doren07

Almanı tavsiye ederim. Onlar tüm canlılardan çok farklidir ayrı bir mutluluk verir insana. İlgisiz bırakmamak şartıyla alın derim.

Ebrarh

bahçeli evde okey ama apt. dairesinde bize çok zorluk çektirdi tuvalet konusunda keid gibi de değildi ki yapısında gömsün bence 2defa düşünün :) :)

guineapigela

Asiri kolay da denemez asiri zor da denemez. Bir canli bselemek baslibasina zor birsey eviniz genismis. Ozaman kafesten cikaryip rahat rahat gezer k

Çok sagolun almıycam. Bana kedim 'papağanım ve muhabbet kuşum yetiyor bir ara çok sevdiğim için almak istedim ama neyse dedim zormuş sagolun

Prenseslena

Arkadaşımda da hollando lop vardı hep dağıtıyordu:)

LasTRomaNce

Keşke almaktan vazgeçm8

Sudeckmkc

Evinde kedi varsa tavşan başka bir odada olsa bile kedi kokusunun stresi zavallı hayvanı öldürür

ecrinnurAslan

Tavşan almanı tavsiye etmem ben 1 yıl önce Hollanda lop tavşanı bulmuştum sokaktan (sizce de sokaktan cins Tavşan bulmam tuhaf değil mi) daha sonra 15 gün baktık ona olmadı tavşana bakılmıyor bizim evimiz de 3+1 ama olmadı o zaman hayvan da beslemiyordum
evin tek hayvanı tavşan olmasına rağmen bakamadım kedi gibi değil
sonra da sahiplendirdik

kaanpolat

Salatalık marul çok verirseniz ishal olup ölüyor onun dışında çişi çok kötü kokuyor ve evde sakasıkarı yiye biliyorlar onun dışında kendi halinde bir hayvan ve diş bakımı çok önemli alırsanız mutlaka diş taşı da alın

Mapple2

"Nesguik Kahvaltılık Gevrek " tarzı minik topları sürekli takip ederim diyorsanız...
Kemirgendir ara sıra Kabloların tadına baksın diyorsanız...
Yeşillik ,Sebzecilik yaparım diyorsanız...
Ve Koku seviyorum diyorsanız..
Doğru yerdesiniz :)

Hayır diyorsanız Düşünün ¿

NoteMeow
Sevimliler ama Eve göre değiller.

Mncr

Evde bakımı baya zor bir hayvan bi zaman sonra heryeri kemirmeye başlıyorlar ve tuvalet eğitimi yoksa ayağınıza sürekli küçük topçuklar batacaktır ayrıca büyüdükçe çişini kokusu bambaşka bir koku oluyor bende bi düşünün derim