Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Kediler ve fareler

Fbt90
Fbt90

7456 Puan

Kediler iş yerinde yaşayabilirmi? İş yeri şehrin dışında bir yerde ve baya fare varmış babam fareleri yerler diyor 2 yavru kediyi göturmeyi planlıyor.Kendi kedimin yavruları evde doğdular hiç dışarı çıkmadılar. Normalde sahiplendircektik ama isteyen olmadı şuan 3 aylıklar götürsünmü izin vereyimmi?


17 CEVAP

onurhhn
onurhhn

4050

Olur. 3 aylıklar bağısıklık sistemleri zaten gelişmemiş durumda bir de evde büyüdüler diyorsunuz. Fare yerlerse eğer kedilere bakteri ve ölümcül hastalık geçme riski çok yüksek. Onlara güvenli bir ortam sağlayın ve kendiniz besleyin.


limis
limis

10487

Sahiplendiremeyince basinizdan savmaya yer aramayin. Bakmayacaksanız yavruları doğurtmasaydınız.


Kedizeytinvepeynir
Kedizeytinvepeynir

115440

Evde doğmuş büyümüş yavru dışarda yapamaz.


bappatan
bappatan

10979

Her kedi fare avlayamaz. Yavru kedi bir de o fareler kedilere fiziksel zarar bile verirler. Yedikleri taktirde bulaşacak bakteri ve virüsleri söylemiyorum bile. Anneleri sokak kedisi olan yavrular sadece fare avlayıp bu durumla başa çıkabilirler.


Luckysmom
Luckysmom

2936

Kısırlaştırsaydınız şuan yavruları hastalık riski dolu bi yere terk etmicektiniz. Yazık değil mi o yavrucaklara. Aman yavrusu olsun demek mantıklı mıymış? Her hareketimizin bi sonucu olduğunu unutmayalım. Madem çifleştirip doğurttunuz bakmasını da bilin.


Luckysmom
Luckysmom

2936

Bu da bi örnek olsun çiftleştirme fantezisi olan kısırlaştırma karşıtı insanlara. Defalarca bilinçlendirmeye çalıştık insanları ama kendi rüyasında herkes. Yuva bulmak kolay değil arkadaşlar. Hiç kolay değil. Yuva olan bile binbir sebepten dolayı dışarı atıyor. Garantisi yok yani. Çok az gerçekten iyi bakan beseleyen insan var. Yazık etmeyelim artık. Kısırlaştıralım aşılatalım ve yaşatalım. Sokakta barınakta yuva bekleyen binlerce yavru var ellerinden tutalım yuvamıza alalım. Sokak hiçbi canlının doğal yaşam alanı olamaz. Barınak olamaz. Biz bilinçli olalım bu sorunların önüne geçelim.


Lafım sadece size değil insanların uyanması gerekiyor.


epiglottis
epiglottis

122746

Fareden gelen mikroptan ölmese bile, ezilir iki gunde arabadan falan. Evde dogup buyumus yavru, sonuna kadar bakacaksiniz veya ölüme terk etmis olmanin vicdani sorumluluğunu alacaksiniz. Birsey olmaz deyip salarsaniz, birsey oldugunda tum sorumluluk size ait. Sokakta doganlari bile bu sorumlulukla eve almak lazim ki bunlar sizin evinizde dogmus


epiglottis
epiglottis

122746

Bi de evde buyuyen kediler bocekten bile korkuyor fare falan yemez


Tam1cat
Tam1cat

11820

Benim kız da kısırlaştıktan sonra çok çekilmez oldu, var mı fareli bi köy bilen. Kavalcı olucam diye ağlıyor


epiglottis
epiglottis

122746

Ne oldu ki kisirlastirdiktan sonra?


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 227 Görüntüleme
  • 17 Cevap
  • 1 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 15005 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR