Sokak Köpekleri

Arkadaşlar 11 yaşındayım.Hayvanları severim ve bilgimin olduğuna inanıyorum.Ailem sokak köpeklerini beslememe izin vermiyor.Kedilere veriyorlar.Köpeklerin olduğu bir piknik alanı var.Onlara evde ne hazırlayıp verebilirim.Ya da ÇİĞ salam yiyebilirler mi ?

15 CEVAP

Arkadaşlar migrostan değil başka marketten mama buldum.Enjoy.Vence kedi maması dan sağlıklı olur.O markete gittiğimizde aileme soracağım.Hem çok ucuz

Luckysmom

Sürekli yani uzun süreli beslemede sıkıntı çıkabilir fakat nadir olan beslemelerde sorun çıkacağını sanmıyorum. Hergün vermezseniz bişi olmaz. Bunun nedeni de içerdikleri bazı değerler (kedi mamasındaki taurin köpekte yok, köpek mamasındaki bişey de kedide yoktu galiba) yanlış hatırlamıyorsam

Anonymus552223

Enjoy fena degil kullanabilirsin. Birsey olmaz kipekler sokaklarda neler yiyor kedi mamasi mi zarar verecek

Luckysmom

Evet kedi maması da yiyorlar elimde köpek maması kalmamıştı ben verdim yediler. Sonuçta açlıktan iyidir. Yaşına göre böyle uğraşman duyarlı olman da çok güzel birşey

Öncelikle teşekkürler.Gideceğimiz yere bugün gidemedik yarın vericem inşallah.

https://www.*********.com/kedilerin-ve-kopeklerin-birbirlerinin-mamasini-yemesi

https://blog.********.com/kedilere-kopek-mamasi-verilir-mi-kopekler-kedi-mamasi-ile-beslenebilir-mi.html

Bunlara göre bir sakınca yok.

Güncel

Arkadaşlar alacağım şey salam olursa markete tatlı alcam diye gidip salamda alıcam sonra apatmana saklıcam.Çıkarkende çantama atarım.Salam olur mu?Yada ne önerirsiniz evde yapabileceğim?

Anonymus552223

Salam cok pahaliya mal olur, bence kuru mama al en ucuzano denk geliyor. 5 er liralik kucuk paketlerde satiliyor petshoplarda.

Anonymus552223

Ya da 15 kiloluk kedi mamasi aldir ailene. Enjoy falan alabilirsiniz. Kedi mamasini kopeklere de vermende bir sakinca yok. Kedilere vericem dersin ailene

Kedi mamaız var 5 kg.Ondan veririm gittiğimizde çok teşekkürler.

minnoskoss_123

Evet yiyorlar fakat zararlı diyen de var. Bence önce bir araştır.

Zaten sadece pkniğe gittiğimiz zzamanlarda vereceğim.Haf4ada 2 falan.Ayretten migrostan mama alırım belki ama oradakiler kötü diye biliyorum.

minnoskoss_123

Evet Enjoy Köpek Maması almalısın. Biz sokak köpeklerimize onlardan veriyoruz.

Sğolun :)