Sıcaklarda Mama Saklama Önerileri

Shokimurti

Malumunuz havalar iyice ısındı bu sıcak havalarda dostlarınızın mamalarını nasıl saklıyorsunuz? Evin içinde serin bir yer aradım ama her yer sıcak mamaların bozulmasından korkuyorum.

8 CEVAP

Shokimurti

27 kişi görmüş ama hiçbir cevap yazan yok halbuki zor değil çok basit ve herkesin yaptıgı bir soru sormuştum :(
Ben herkese yardımcı olmaya çalışıyorum burada, yine devam da edeceğim yardım etmeye ama artık soru sormak anlamsız, kimsenin umursadıgı yok, kendi başımın çaresine bakayım, ümidimi yitirdim bu foruma karşı :(

Buzdolabına koyabilirsiniz, soğuk bir şekilde verirsiniz serinler biraz da olsa.

Ben de bir aydır buzdolabında saklıyorum.

Gozdetemizel

Bende 1ayi geckindir buzdolabinda sakliyorum.

cansucelik07

Çok çok iyi muhafaza etmen lazım.bence saklama kabına falan koy yada kilitli poşete.ben bir petshoptan mama aldım geçenlerde. Zaten posetliydi mama bide üstüne bir poşetin daha içine koydum.nasil girdiyse evi böcek bastı.ustunde solucanlar böcekler geziyodu.oyle gorunce attim hemen.daha önce buzdolabında saklamayi denedim.bjzdolabi full kedi mamasi koktu.yedigimiz içtiğimiz her şeyin içi kedi mamasi kokuyodu.dolapta ne var ne yok hepsi atıldı.yaani dediğim gibi havalar sıcak çok iyi sakla.bide böyle 5-10-20 kiloluk alma.bocekleniyor hemen.1,5 kiloluk alıyorum ben.bitince yenisini alıyorum.sende öyle yap

Gamzessven

1,5 kgluk almak en mantıksız olay. Baş edilmez onun parasına. O kadar parayı 1,5 ya vereceğime daha kaliteli markanın 5 kgluk mamasından alırım. Turşu bidonları oluyor onların içine boşaltıp bidonu tekrar çöp poşeti gibi büyük bir poşete koyun. Kullanmadığınız serin bir dolabın içine yükseğe kaldırdığınızda problem çözülebilir gibi duruyor.

Shokimurti

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için.

Ayse_naz_G

Biz buzdolabında saklıyoruz,hem serinlemiş oluyor hemde bozulmuor.