Aynı Şeyi Yaşayan

Fatiko

Kedimde fib çıktı çok üzgünüz. Aynı durumu yaşayan var mı? Kaç yıl yaşıyorlar en fazla. Tavsiyeniz var mı

37 CEVAP

senakharman

Malesef fip e yakalanan kediler en fazla birkaç ay yaşıyormuş ve çok üzülerek söylüyorum ileri zamanlarda tuvaletlerini bile yapamıyorlar felç kalıyorlar. Çok acı çekiyorlar. Benim kedim yalnızca 2,5 aylıktı. Fakat hastalığın son evresini yaşıyordu karnında iyice sıvı birikmişti ve yürüyemeyecek hale gelmişti. Acı çektiği yüzünden okunuyordu bütün gün kıpırdamadan uyuyordu. Acılarının dinmesi için uyutmak zorunda kaldık. Hayatımda yaşadıgım en büyük acıydı. Size çok sabır diliyorum. Bu karar çok ama çok zor. Kedinizin ne kadar yaşayacağını bilemeyiz. Şu an yapabilecegınız tek sey onun bağısıklıgını güçlendirip ömrünü birkaç ay daha uzatabilmek. Sormak istediğiniz bir sey olursa mesaj atabilirsiniz. Çok sabır diliyorum size

Fatiko

15 16 yıl yaşayanda varmış. Atlatana. Sanırım bağışıklığına bağlı.

baranos

Geçmiş olsun, fip için aşı var mı arkadaşlar?

Fatiko

Teşekkür ederim yazdım arkadaşa bu ilacı yarın Dr ma da soracağım herkese teşekkür ederim

baranos

Özellikle merak ettiğim konu, FİP aşısı olmuş muydu?

Fatiko

Korunma amaçlı mı? Duymadım sanırım aşıları bitti bir tek parazit kaldı.

baranos

Evet korunma amaçlı, benim kedime felocell aşısı yaptılar mesela.

Fatiko

Karnesine bakarım yarın

baranos

Teşekkür ederim.

Gamzessven

Hiç duymadım fipten koruyan aşı. Fip için olduğuna emin miyiz bu aşının

senakharman

Fip için malesef ki tedavi ya da koruyucu amaçlı bir aşı yok. Fakat kedilerin bağışıklığını güçlendirmek ve hastalıklarla daha iyi savaşmasını sağlamak için zeilexis adında bir aşı var. Bir hafta içinde 3 doz uygulanıyor.

Fatiko

Evet şuan o aşıyı oluyor, Dr aşıdan sonrada macun vericem dedi.. Bu sabah biraz ateşi var inşaAllah önemsizdir. Öğlene kadar geçmezse Dr a ateş ölçmeye götürücem. Maddi manevi çok şey kaybettik. Ama sağlıklı olsa gözümüzde değil.

baranos

@Fatiko, geçmiş olsun. Bizleri de bilgilendirin, Virbac'ın ilacı etkili miymiş?

senakharman

Biliyorum çok zor. Allah yardımcınız olsun. İnşallah yavrunuz atlatır. İnsan her şeyini vermeye hazır ama malesef tedavisi olan bir durum değil. Kabullenmesi çok zor oluyor.