Kedim Bir Türlü Bize Alışmıyor

nazasil

2 aylık bir sokak kedisini eve aldık ,yaklaşık iki aydırda bizimle beraber.Geldiği günden beri bizi çok zorluyor sürekli kaçıp biryerlere saklanıyor.Bana sadece biraz alışmış olsada hala sürekli kaçıyor cidden can sıkıcı bir durum olmaya başladı .Evdekilerde sürekli şikayetçi bu durumdan sadece hayalet gibi geziyor ve en ufak yakınlaşma isteğini bile reddediyor .Sizce ne yapmalıyım ,dışarı salsam zarar geleceğinden korkuyorum,başka birine sahiplendirsem yine aynı şey olacak

8 CEVAP

Leyl003

Tavsiyem sokağa salma ihtimalini bile akliniza getirmeyin.. henüz çok küçük.. anladığım kadarıyla çok cekingen ürkek bi yavru.. Nasıl ki hepimiz farklı karakterlere sahibiz kediler de farklı karakterlere sahip.. onu sevmek ellemek oynamak gibi yonelimlerde bulunmayın.. sadece sıcak bi yuva, su ve yiyecek imkanını sağlayın.. kendi kendine oynayacağı bi ortam hazırlayın.. benimkisi top delisi mesela.. sabredin siz yine de bu durumda ikiniz de kazançlı olacaktır.. kolay gelsin..

Sselin1

Kedi oltasiyla iple vs oynatarak size alişmasini saglayabilirsiniz, elinizle odül mamasi yedirebilirsiniz. Bunlari yaparken ortamin sessiz olmasina dikkat edin. Kendini pek güvende hissetmiyor sanirim kediniz. Eviniz cok mu kalabalik ya da ev de kucuk cocuk varsa oyuzden de tedirgin olabilir.

bappatan

Bizim kedi bize 6 ayda alışmıştı yani bu böyle herhalde ölene kadar gelmeyecek ne kucağa me sevdirmeye dedik tam kabullenmiştik ki 6 ay sonra ansızın kucağıma hopladı ve orada uyudu. Resmen ağlamıştım o kadar mutluluk verici bi şeydi ki. Zamanı her zaman kediler seçer bunu unutmayın ve sabırla bekleyin. Kedinizin size sabrı ve mutluluğu öğretmesine izin vermelisiniz.

minnoskoss_123

Şaka mısınız? Bir hayvan bu saçma sebep yüzünden terk edilemez.

minnoskoss_123

Bir çözümü bulunur merak etmeyin. Ama lütfen asla onu terk etmeyin.

gozdeyilmaz

üzülerek söylüyorum ama düşünceniz çok acımasızca size o şekilde alışmak zorunda değil onların da farklı karakterleri oluyor mesela bizim ki yavruluğun da hiç kucaktan inmezdi şimdi sadece canı isterse kaldı ki sizin ki daha çok minik hem neden kaçmasından şikayetçisiniz ki peluş oyuncak değil o kendi istediği ya da istemediği şeyler var

Prenseslena

Benim kedim 10 aylık o da pek sevdirmez sizin dediğiniz gibi hayalet gibi geziyor

Prenseslena

Ama bu onun size alışmadığı anlamına gelmiyor sadece çok ilgi görüyorsa bu durumdan bıkmış olabilir en azından bizimkinde durum böyle