Sokakta Hasta Yavru Kedi

Gizem26

Sokakta 3 4 haftalık yavru kedi buldum. Gözleri neredeyse kapanacak, burnu yeşil bir sıvıyla kaplı durumda. Nefesde alamıyor. Veterinere götürecek durumum yok bir şeyler yapmak istiyorum ne yapmalıyım?

3 CEVAP

Burnunu olabildiğince temizlemeye çalışın zarar vermeden. Gözü enfeksiyonlu ise eczaneden gentagut damla alıp damlatın, her gün ılık çayla silin. Ama yine de veterinere göstermeniz lazım.

MissClouseau

Veterinere götürmek şart. Yavru kediler böyle gribal durumlarda maalesef enfeksiyonun gözlerine sıçramalarıyla eğer tedavi görmezse gözlerini kaybediyor. Belediyenin veterinerine götürebilirsiniz.

minnoskoss_123

Veterinere götürmelisiniz. Daha önce böyle hasta olan kediler gördüm. Veteriner yardımıyla tertemiz sağlıklı kediler oldular. Veterinere götürürseniz gönüllü bakmak isteyen çıkarsa verin. Yoksa belediyenin sokak hayvanlarına yardım için klinikleri var.