Kedime Kıymayı Nasıl Verebilirim?

SistraMila

Kedim yaklaşık 4 aylık, bu zamana kadar kuru mama ve yaş mama harici ciğer ve yoğurt yedi. Şuanda evde kıyma var biraz kıyma vermek istiyorum ama internetteki tarifler hep ciğer ya da tavuk ile alakalı. Kedimin seveceği kıymalı bir tarif önerebilir misiniz? Tabii ki pişmiş olarak.

8 CEVAP

limis

Kısık ateşte tavaya koyup ağzını kapatın suyunda pişsin. Benimkiler pek sevmiyor kiymayi o yüzden özel olarak bi tarif yok kafamda

Gamzessven

Tavuk ciğer-yürek karışımı alıp haşlasanız daha iyi olur gibi. Fiyatı da ucuz zaten

Shokimurti

Ben olsam direk kıymayı veririm biraz da saf et yesin hayvancık.

darknight53

Bence kıyma vermeyin , zaten kıymanın çoğu yağ birde pişirmeyince iyice çoğu yağ oluyor içinde sinir vs. de dolu benim gözümde kıyma en az güvendiğim et ürünüdür güzel bir kuru maması varsada şart değil fakat kuşbaşı veya nispeten aşırı yağ içermeyen et varsa bunu verebilirsiniz haşlayıp . Derin dondurucuda 1 hafta bekletip çiğ de verilebiliniyormuş ama ne kadar güvenilir bilmem .

Gamzessven

Bana da gereksiz geldi kıyma

SistraMila

Maması şuanki durumundan dolayı kötü, hayvana yettiğini hiç sanmıyorum o yüzden evdeki imkanlarla takviye yapmak istiyorum. Ama dediklerinize göre farklı bir şeye yönelmem daha iyi olacak sanırım, teşekkürler.

SistraMila

*durumumdan

Sselin1

Eger kiyma cok yağli degilse verebilirsiniz bence.