Kedi Tuvalet Temizliği

SistraMila

Merhaba, ilk defa kedi sahibiyim o yüzden tuvalet konusunda yardıma ihtiyacım var. Bizimkinin yaptığı çişler kabın tabanında kumla beraber kuruyarak katman oluşturuyor, topaklanmıyor. Temizlerken işkence çekiyorum resmen asla tabandan çıkmıyor, her gün kürekle onları da alıyorum ama tamamen çıkmıyor. Toptan temizlerken olayın sandığımdan daha vahim olduğunu ve hepsini anlamadığımı gördüm, su sabun sünger ile giriştim ama tam bir saat uğraştım tabandan laçkakaşmış çişli kumu almak için (bu ikinci kabımız diğer kap geçici olduğu için hiç tümden temizlemeden çöpe atmıştım kumla beraber.) Sıkıntının kumda olduğunu sanmıyorum çünkü bu ikinci kum kullandığımız diğerinde de aynısı oluyordu. Bu tuvalet meselesinin doğalı mı böyle yoksa kabın plastiği ya da kum mu sıkıntılı? Ya da sıkıntı bende mi ben mi bilmiyorum nasıl temizlenir?

20 CEVAP

SistraMila

Altı litre kumun hepsini boşalttıktan sonra ne kadar kullanıyorsunuz?

SistraMila

Hepinize teşekkürler arkadaşlar umarım kum derinliğini arttırınca çözüm olur yoksa dediğiniz markalardan birini alacağım.

Gozdetemizel

Tuvaletin altina gecen posetler yirtiliyor.bende cişte topaklanmayan kum kullaniyorum.iri taşli yapisi var ve cis yapilinca parcalanip kuma donusuyor(eriyor bi nevi)
Bio kitty kullanmistim cok tozuttu ama bildiginiz bir cis topagi oluyor 10-15 dk o topaklari temizliyodum.performansi guzel ama benim gibi toz kokusuna hassassaniz zor

SistraMila

Toz kokusuna ben değil de kedi hassas :) teşekkür ederim öneri için.

SistraMila

Sanırım ince ve kalın kum karıştırıp yapacağım şu an elimde yaklaşık altı litre kum var, tamamı boşa gitsin istemiyorum. Teşekkür ederim yardımcı olan herkese gerçekten büyük bir dertti bu konu benim için.