Kedim Sürekli Aynı Yere İşiyor

susiko93

Merhabalar; Kedim sushi scottish fold, male, kısır, 1 yaşında. Evimde su an 2 kedi var toplam pucifer(female, kısır, 4 yaşında) ile beraber. Sushi, sürekli aynı yere kum kabının önüne işiyor. Daha önceden paspas vardı ona da işemişti kısır değilken. Kum kabının yerini değiştirdim, yine önüne işiyor. Paspası kaldırdım, 3 kum değiştirdim memnun değildir diye ona rağmen yine işedi. Veterinere götüreceğim ama burada sizlere de danışmak istedim. Yerleri silme konusunda kesinlikle amonyak kullanmıyorum. En başından beri sirke ile temizliyorum. Ayriyetten simple solution urine kullanıyorum simdi. Cevaplarınızı paylaşırsanız cok mutlu olurum

3 CEVAP

Prenseslena

Bir olaya tepki gösteriyor olabilir mi acaba benim bildiğim kadarıyla egemenlik için kum kabının önün dışkı vs yapabiliyorlarmış

Sselin1

İdrar yollarinda problem olabilir. Veterinere kesinlikle gösterin kedinizi. Ama Tuvaletini begenmiyor da olabilir kokusuz ince taneli kum kullanin. Kabini gunde iki kez temizleyip on günde bir yikayin. Kapali tuvalet kullaniyorsaniz ustunu acin ya da kapagini cikarin. Bazi kediler cok hassas oluyor bizim kedimiz kirliyse miyavlar girmez mesela

susiko93

Olabilir ama diğer kedimiz zaten pasif bir kedi. Evimiz cok kücük ondan dolayı 2. Kum kabı da koyamıyoruz ve gerçekten üzülüyorum ona da derdini anlayamadığım için