Kedi Kumu Ve Partilerde Yara :(

Brewsly

Arkadaşlar daha önce Van cat kum almıştım. Şimdi lindocat diye bir kum. Kedimin arka patilerinde yara sorunundqn muzdaribim. İlk baş ekleyeceğim fotoğraftaki gibiydi crystalin sprey+teramycin kremle az çok iyileşti sadece şişlik kaldı. Şimdi de diğer ayağı topallamaya başladı. Yalarken baktım ondada yara başlangıcı var. Kumu ince taneli böyle bir sorun yaşayan var mı. Kumdan başka bir şeyden şüphelenemiyorum. Hangi kum almalıyım everclean harici bütcem ona yetmez.

28 CEVAP

avci333

Brewsly , 24 yaşındasın ''Kediye sağlık açısından en az zarar vereni arıyorum'' demişsin. Senin iki kat yaşındaki kişiler, kendi keyiflerini düşündükleri için; kedi sağlığına zararlı olan kristal kum kullanıyorlar. Duyalı ve merhametli olduğundan dolayı kutluyorum. Sevgiler.

PsLuna

Kum konusunda anlaşabilen yok. Bende hala tek tek deniyorum dedem yeridir. Ever clean den sonra daha uygun fiyatlı olarak genelde reflex aktif karbonluyu öneriyorlar.

Gamzessven

Aynen kartonlu reflex kumlardan deneyebilirsiniz

Brewsly

Aynen eski kumu az kaldı. Tavsiye ettiklerinizi iyice araştırıp birinde karar kılıcam. Hiperaktif gibi tüm gün evde koşuşturan kedim durağanlaştı umarım eski haline döner

Brewsly

@beautifulcat aynen onuda görmüştüm çözüm olarak fakat. Suzi diye birinin sitesinden gördüğüm kadarı ile fazla kullanışlı değil şimdilik kokusuz kullanıcam. Bakalım düzelmezse son çare pellet... Patilere zeytinyağ muhabbetini büyük ihtimal yapamam. Kedim kendine dokunturtan cinsten değil. Arada sırada kafasını okşatıyor o da çok nadir. Ayağını zorla tutup krem sürdüm 1 hafta sanki ayak onun değil tüm gücüyle çekiyor ve sağa sola saklanıp hemen yalayıp temizlemeye çalışıyor bende yalamasn diye peşinden koşuyorum neresine dokunsam hemen kendinden benim kokumu gideriyor:) öylede bir kedi sevdirmeyen elletmeyen cinsten yani ama yinede zorla yaparım

beautifulcat

ödül maması, yaş mama yerken zorla sürülebilir aslında, çünkü h.cevizi yağı antibakteriyel bir yağ ve inanın çok faydasını görürsünüz, ya da bir zemine yağı sürebilirsiniz mecburen o bölgeden geçmek zorunda olduğu bir yer olsun ki patilerine değsin en kötü ihtimalle.

bademthecatt

Paticat lavantalı kedi kumu veya ********* sitesinde satılan micho aktif karbonlu Marsilya sabunlu kumu tavsiye edebilirim

ela11

veterinere danıştınız mı?

Rana45

Kokulu kedi kumları aşırı yapışkan oldukları için kedimin ayak ve burnuna yapışıyordu. Kalın kumla ve kokusuzla kardım. Çiş tutması iyi diye. Islak olarakta pamukla ayaklarını temziledim. Yara belirtisi vardı geçti. Şimdi bende kum arıyorum. Micho kum aldım ama hem toz hemde koku salması kötü

Sselin1

https://www.***********.com/mir-mir-bentonit-ekstra-guclu-kedi-kumu-5-lt-p-HBV000007I6X7?magaza=*********** bu kuma bakalbilirsiniz ben kullaniyorum memnunum parfumsuz bir kum tek sıkıntısı cok ince taneli diye dagiliyor paspas kullanmaniz lazim

Brewsly

Kokusuz proline ince taneli bentonit siparis verdim

Brewsly

Peki çok sağolun bakıcam

Brewsly

Aldığım proline biraz tozlu ve topaklanması çok iyi sayılmaz. Yeni konu açmaktansa buraya yazayım. Kedim tuvaletini yaptıktan sonra kumla örteceğine tuvalet kabının kenarlarına elini sürtüyor sonra kolluyor hala kokuyor aynı şeyi yapmaya devam ediyor. 6 aylıkken sokaktan sahiplendim. Şuan 9 aylık sayılır. Geldiğinden beri böyle hatta kendim örtüveriyorum. Kedim biraz saf mı yoksa alışık olmadığından mı :)