Goody Yavru Köpek Maması Nasıl

omerulger
omerulger

1840 Puan

İnternette gördüm uygun fiyata sizce almalimiyim

11 CEVAP

Gofretsla
Gofretsla

116585

r gibi maddeler içermeli.. 1. Mamanın taze olması gerekir. Bayatlamış ve uzun süre rafta beklemiş mamalar köpeğinizi cezbetmeyebilir.
 2. Mamanın et oranına dikkat etmek gerekir. Nasıl tahıllarda kaynatılıp, kurutulan değer yazıyorsa et için de aynı şey geçerlidir. Kaynatılıp, kurutulan etin taze ete göre oranı daha düşüktür.
 3. Artık her mamada yazar oldu ancak Super Premium mamaları tercih edin.
 4. Köpeğinizin ırkına, cinsiyetine, yaşına ve aktivitesine göre mama seçin.
 5. Mama içerisinde mısır gluteni, mısır şurubu, kamış pekmezi gibi şekerli gıdalar içermemesi gerekmektedir. Mısır şurubu bugün gıda sektöründe bile tatlıdan, ekmeğe kadar pek çok şeye katılmakta ve insan sağlığını da büyük oranda tehlikeye atmaktadır. Bu maddeler obeziteye, diş sağlığını bozmaya ve şeker hastalıklarına yol açar. Mısır şurubunun köpeklere çok büyük zararı vardır!
 6. Bazı mamalara köpeğin dışkısının katı olmasını sağlamak için zararlı maddeler katılır. Sodyum Bentonit, selüloz ve türevleri, pancar küspesi gibi maddeler.. Köpeğin dışkısının sert ve az olması mamanın çok iyi olduğu anlamına gelmez. Gördüğünüz gibi bunun da bir hilesi hurdası var.. Mamaların içine sindirimi zor gıdalar katılarak dışkının az ve katı olması sağlanıyor.
 7. GDO'lu mamalara dikkat edin. Forumda defalarca yazıldı çizildi buradan marka vermek istemiyorum ama bu mamalardan kesinlikle uzak durun. İnternette araştırma yaparsanız zaten hangi mamaların GDO'lu olduğunu anlarsınız.
 8. Kaliteli bir mama almak istiyorsanız karbonhidrat değerinin dengelenmiş olması ve glisemik oranı yüksek mısır, pirinç gibi hammaddelerin olmaması gerekiyor.
  Benim önerim tahılsız mamalar.. Tahılsız mamalar bu özelliklerin tümüne uyuyor.
 9. İçeriğinde şeker, şeker pancarı küspesi, soya, gluten, posa, digest, hayvan türevleri, hayvan yan ürünleri bulunan mamalardan uzak durunuz. Pancar küspesi genelde otobur çiftlik hayvanlarına verilen yararı olmayan aksine zararı olan bir üründür. Neredeyse bildiğimiz msrkaların çoğunda kullanılmaktadır.
 10. Köpeklerin genel olarak glutene karşı laktoz gibi intoleransı vardır. Gluten, bazı tahıllardan sağlanan bir çeşit protein grubudur. Mamalarda genellikle .. gluten unu diye belirtir bu mamalara dikkat etmelisiniz. Hipoalerjik mamalarda gluten içeren ürünler bulunmamaktadır.
 11. Mamalarda soya olmamasına çok dikkat edin. Mamalarda soyanın fermente edilip edilmediği bile yazılmaktadır ve günümüzde çoğu soyalı gıda ürünlerinde soya fermente edilmemektedir. Soya protein sindirimini sağlayan tripsin enziminin etkisini bozuyor. Ayrıca içerdiği fitatlar kalsiyum, demir ve çinko gibi hayati minerallerin bağırsaktan kana geçmesini azaltıyor. Soyanın diğer zararları arasında D vitamini eksikliği, osteoporoz, hazımsızlık, alerji, bağışıklık yetersizliği, tiroit hastalıkları, bunama, kısırlık, kanser ve kalp kası hastalığı da var. Soya proteini izolatı üretimi yapılırken eklenen ya da yapımı sırasında oluşan nitritler, lizinoalanin, alüminyum, mono-sodyum-glutamat (MSG) ve flor bileşikleri gibi çeşitli toksinler var. Bunlardan nitritler ve flor kanserojendir.
  Gönderen Kutay Deril(alıntıdır)
  Benim size önerdiklerim MAMALAR şunlardır
  NOW FRESH
  N&D
  Acana&orijen
  Profine
  Wildfield
  TOW (taste of the wild)
  BOZİTA
  Bu mamaların içeriğine bakalım
  NOW FRESH;
  Kemiksiz hindi, patates unu, bezelye, patates, saf kurutulmuş yumurta, bezelye lifi, domates, elma, keten tohumu, kanola yağı, doğal çeşni, hindistan cevizi yağı, kemiksiz somon balığı, kemiksiz ördek, güneşte kurutulmuş kabayonca, havuç, balkabağı, muz, yaban mersini, kızılcık, ahududu, böğürtlen, papaya, ananas, greyfurt, mercimek tohumu, brokoli, ıspanak, süzme peynir, kabayonca filizi, kurutulmuş yosun, kalsiyum karbonat, dikalsiyum fosfat, sodyum klorür, potasyum klorür, kurutulmuş ezme yosun, kurutulmuş hindiba kökü, fermente kurutulmuş Aspergillus niger, fermente kurutulmuş Aspergillus oryzae, maya özü, kadife çiçeği, L-Carnitine, kurutulmuş biberiye.N&D;
Taze kemiksiz kuzu eti (26%),kurutulmuş kuzu eti (25%),patatesler, kurutulmuş tüm yumurtalar, taze ringa balığı, kurutulmuş ringa balığı eti, hayvansal yağ, kurutulmuş pancar posası, balık yağı,bezelye bitkisel lif,kurutulmuş havuçlar,kurutulmuş yonca,inulin,fructooligosakkarid,mannan-oligosakkaritler,yaban mersini tozu(0,5%),kurutulmuş elma,kurutulmuş nar,kurutulmuş tatlı portakal,ıspanak tozu,pisilyum(0,3%)Frenk üzümü tozu,toz yaban mersini,sodyum klorür,kurutulmuş bira mayası,zerdeçal kökü(0,2%),glukozamin,kondroitin sülfat.


Acana;
Tavuk eti,yulaf,kemikleri alınmış tavuk,bütün patates,bezelye,tavuk yağı,taze bütün yumurta,kılçıksız dil balığı,güneşte kurutulmuş kaba yonca,tavuk karaciğeri,ringa balığı yağı,bezelye lifi,bütün elma,bütün armut,tatlı patates,bal kabağı,kabak,yaban havucu,havuç,ıspanak,kızılcık,yaban mersini,yosun,hindiba kökü,ardıç meyvesi,melekotu kökü,kadife çiçeği,tatlı rezene,nane yaprağı,lavanta,yüksek kaliteli vitamin ve mineraller


ORİJEN;
Taze kemiksiz tavuk , taze tavuk ciğeri ,taze bütün ringa balığı ,taze kemiksiz hindi, taze hindi ciğeri , taze bütün yumurta , taze kemiksiz alaska balığı , taze bütün somon balığı , taze tavuk kalbi , tavuk kıkırdağı , tavuk ciğeri yağı , tavuk yağı , kırmızı mercimek, yeşil bezelye, yeşil mercimek, güneşte kurutulmuş yonca, yer elması, bezelye lifleri, nohut, kabak, balkabağı, ıspanak yaprakları, havuç, kırmızı lezzetli elma, Bartlett armudu, kızılcık, yaban mersini, su yosunu, meyan kökü, melekotu kökü, çemen otu, kadife çiçeği, tatlı rezene, nane yaprağı, sarı papatya, karahindiba, zater, biberiye, Enterococcus faecium.


Profine;
Tavuk, Tavuk Ciğeri, Patates, Mısır, Kümes Hayvanı Yağı (E Vitamini kaynağı olan karışık Tocopherollerle korunmuştur), Somon Yağı, Doğal Tatlandırıcılar, Kuru ve Sade Pancar Küspesi, Kuru Elma, Bira Mayası, Domates, Yucca Schidigera Özü, Mineraller,


Wildfield;
Kurutulmuş tavuk eti (% 41), kurutulmuş bezelye, kurutulmuş muz, tavuk yağı, kurutulmuş ördek eti (% 6), hidrolize tavuk proteini, kurutulmuş yonca, somon balığı yağı, kurutulmuş ringa balığı, kurutulmuş tüm yumurtalar (% 1), maya, kurutulmuş hindiba , sodyum klorür, monosodyum fosfat, keten tohumu yağı


TOW (taste of the wild);
Kuzu,kuzu eti, tatlı paptes,patates, bezelye,kanola yağı,bezelye proteini, rosto kuzu,domates püresi,doğal lezzet,tuz,kolin klorid, karma tokoferol (koruyucu olarak), kurutulmuş hindiba kökü, taurin, domates,yaban mersini,ahududu,


BOZİTA;(bozitada şeker pancarından ve başka zararlı bir içerik yok)
Buğday, tavuk eti (% 10,00 taze tavuk eti), pirinç, et ve kemik unu, kurutulmuş somon, kemik yağı, domuz eti unu, mısır tohumu, kurutulmuş pancar posası, hidrolize tavuk, kurutulmuş yumurta, mineraller, hindiba inülini (% 0,63), maya, kuşburnu tozu (% 0,25).


Benden bu kadar:)


Patile | Alıntı Yaparak Cevapla

gzmbnl
gzmbnl

592

hayır bence almamalısın içerisinde gerçek hayvan derisinden yapıldığı yazıyor ve birkaç paylaşımda uzun süre beklediğinde kıl uzamış bildiğin tüy olmuştu. bence fiyat uygunluğu yerine içeriğe önem vermen daha doğru olucaktır. boşuna ucuz etin suyu kara olur dememişler :) yinede sen bilirsin elbette

187ers
187ers

275

hiç bulaşmayın Köpeklerde proplan iyidir

hacerrsari
hacerrsari

435

bence alma kuru ekmek ver daha iyiii

tulayozcan
tulayozcan

1927

sürekli alışveriş yaptığım petshop un sahini firmanın batmak üzere olduğunu söyledi fiyatına aldanıp almamalısın bence önemli olan içeriği

firatbasaran
firatbasaran

1940

Ucuz mamaları tercih etmeyin. İleride köpeğinizde ciddi problemler yaratacaktır.

sirindostum
sirindostum

2653

Aslaaaaa alma . Goody nin hiçbir mamasına güvenme . Kedime aldım sivilcesi çıktı . Köpeğime denemedim ama aynı sonucu verecektir . Önermem .

sirindostum
sirindostum

2653

Bu arada genellikle tek bir hayvan için üretilen mamalar iyi oluyor ama goody nin hem kedi için olanı hem de köpek için olanı var . Yani aslında bu kesin değil ama genellikle böyle.

Margo
Margo

282

Bence hayir royal canin verin o iyi bir mama

izzy
izzy

11296

Maddi imkânlarınız doğrultusunda daha üst sınıf bir mama tercih edebilirsiniz

Ben goody markasını kesinlikle tavsiye etmiyorum nd köpek maması tavsiye ederim bide https://www.petlebi.com/pro-plan/kopek-mamasi bu markayı tavsiye ederim.

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

 • 5081 Görüntüleme
 • 11 Cevap
 • 1 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 46781 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR