Kısırlaştırmak İçin Erken Değil Mi?

Hidatot

Merhabalar, veterinerimiz iç-dış parazit aşısı için gittiğimizde kısırlaştırmayla ilgili fiyat bilgisi verip, bu ay içerisinde kızgınlığa girmeden önce kısırlaştırabiliriz diyip memeleri büyümez tarzı bir şey söylemiş (hiç emin değilim doğru anladım mı) , orada bizzat yoktum. Aslında veterinerimize çok güveniyorum ve tabiki daha çok bildiğimi iddia etmiyorum ancak biraz erken değil mi? Sağlığını olumsuz etkilemez mi? Önceki sorulara göz attım ve aslında 5-6 aylıkken kısırlaştıranlar var ancak sorulan asıl soru bu olmadığından tam bir cevap bulamadım. Nedense bu konuda çok endişeliyim hatta gece kuzumun kuyruğunu kestiklerini gördüm rüyamda ve ağlayarak uyandım... Yardımcı olacak görüşlerinizi örneklerinizi bekliyorum.

10 CEVAP

Shokimurti

Kaç aylık kediniz? Bence en az 10 aylık olmadan kısırlaştırmayın.

Gamzessven

Ne acelesi var bu vetlerin anlamıyorum. Kızgınlığa girmeden kısırlwştırmanın bir faydası yok kendimize konfor dışında. Hayvan biraz büyüsün östrojenini alsın bana çok erken geliyor 5-6 ay.

Sselin1

Zaten kediniz kilo olarakta uygun degil kucuk cunku. daha. 10 aylik olana kadar bekleyin

minnoskoss_123

Kaç aylıktı ki?

Faytekin

O veterineri bi an once degistirmenizi öneririm.

Gozdetemizel

5 aylikken kizginliga girdi bizimki.veteriner 3 kg olmadan kisirlastiramam dedi.9,5 aylikken kisirlastirdik.butceniz varsa kisirlastirma oncesi mutlak kan testi yaptirin,vucutta virus enfeksiyon ameliyat esnasinda kan durmasini engelleyecek bir sorun var mi bakilsin.yavrunuz daha cok kucuk bence erken ve yeni bi vet bulma zamaniniz gelmis :)

Hidatot

Şu anda tam olarak 5 aylık ve 2.4 kg dişi. Ben de anlayamadım neden bu istek :(

Hidatot

Teşekkür ederim herkese cevapları içiin, veterinerle kilo olayını da konuşup erteleteceğiz.

pinarcaya

Kediniz 1 defa kizginliga girmeden ve 1 yasini doldurmadan bence kisirlastirmayin.

Hidatot

Teşekkür ediyorum herkese. O kadar peşin hükümlü olmadan önce tekrar konuştuk tabiki veterinerimizle ve o da daha mantıklı buldu söylediğimizi :) sizlere de tavsiyem gerçekten bir şeyleri yapmadan/değiştirmeden başka bir çözüm bulmaya çalışmanız :)