Sokaktan Amstaff Tarzı Bir Köpek Buldum Ve Köydeki Tüm Köpekler Ondan Korkuyor Çok Hırçın

Sokakta üstü başı yara bir köpek buldum sahiplendim baktım 1.foto ilk hali diger fotolar sonraki hali köpeği sahiplendikten sonra çok hırçın oldu arka ve ön tarafta çoban köpekleri kangallar var ve o gidip hepaine saldırıyo geçen gittiğimde arkadaki 3 çoban köpeğini boğuyodu sahipleri şikayet ediyor köpeyi salmayın diye bağlayıncada ağlıyor ne yapmalıyım lütfen cevap.

11 CEVAP

Kesinlikle size hirlamasinin sebebi bu pitbull dogo rott tarzı köpeklere baskınlık kuramazsaniz çok tehlikeli olabilirler büyük ihtimalle yemek yerken yaklaşınca falan hirliyordur

Köpeğe liderliğinizi kanıtlayın size itaat etmesini sağlayın melez olsada başkanlığı ilan etmiş .

guineapigela

egitim merkezlerine goturmeyi dusunebilirsiniz

Tamam teşşekür ederim youtube dan arastırma yapıcam inşallah en kısa zamanda beni lideri olarqk benimser

Luckysmom

Saldırgan bir köpeği tek başına salmamalısınız. Onu tasmasıyla gezdirmeye çıkarın onun yerine. Bağladığınızda öyle ağlaması gezmek istediği için ama sizinle birlikte gezmesi hem onun için de daha iyi .Ama önce köpek eğitimini araştırın derim ben. Davranışlarını kontrol altına almalısınız çevreye ve diğer canlılara zarar vermemesi için. Veterinerle de görüşmeniz yararına olacaktır diye düşünüyorum.

Luckysmom

Evet bunu eğitici bi belgeselde görmüştüm, @Ataberk204261 in dediği gibi baskın olduğunuzu kanıtlamanız gerek. Bu sayede kontrol edebilirsiniz. Liderliğinizi kanıtlamanın nasıl yapıldığı hakkında pek bilgim yok arkadaşlar yardımcı olur umarım

Luckysmom

Evet sebebinin bu olduğunu düşünüyorum, başına kötü birşey gelmiş olabilir belki siz onu bulmadan önce bu kadar saldırgan olmasının bi nedeni vardır belki. Liderliğinizi kanıtlayın ve bağınızı güçlendirin derim ben. Sahibi olduğunuzu bilsin

Luckysmom teşşekür ederim köpeğimi her gün gezdiriyorum ama önümüze kopek çıkarsa hemen saldırıyo ve onu tutmak imkansız gibi ve geceleri bağlıyor arasıra zinciri kırıyo temel itaat eğitimlerini vermeye çalışıyorum ama eğitilmek istemiyor sadece hayvanlarla sıkıntısı var çok şükür insablara saldırmıyor.

Arasıra bana hırliyor bunun sebrbi bumu

Evet aynen yemeği ben veriyorum ama yemeği benden kıskanıyor bana dişlerini gösterip hırlıyo bide kapı önünde yatıyor kapıdan onu itince hırlıyor.