Süt İçirmek

Xloadwa

Süt yavru kedilere ishal yapıyormuş dogru mu

4 CEVAP

Evet. Sütün içerisindeki laktozu sindiremiyor kediler. Kediniz süt içmeyi çok seviyorsa haftada bir çay tabağı laktozsuz sütü sulandırarak verebilirsiniz.

Gamzessven

Sütü yavru da olsa yetişkin de olsa hiçbir kediye vermeyin. Laktozu sindiremediklerden ileri derece bağırsak problemleri oluşuyor

Mischka

sindirim sistemleri yetişkinlik döneminde sütü sindirmeye uygun olarak gelişmemiştir, Bunun sebebi ise, bir çok kedinin sütten kesildikten sonra laktoza karşı dayanıklığının düşmesidir. Kedilerde süt tüketimi özellikle sindirim ile ilgili bir çok soruna (ishal gibi) neden olabilir.
(Alıntıdır)
.
Bazılarınin ya keçi sütü, ya da su ile seyreltilmiș süt vermeyi uygun gördüğünü biliyorum. Ben kedilerime kefir ve ya yoğurt vermeyi tercih ediyorum, yavruluklarında ise kediler için özel satılan yavru kedi süt tozlarından kullandım.

Tikos

Gaz yapiyor ve hatta bebek kedilerde gazdan dolayi ölümcul bile olabiliyor