17 Aylık Kangal Mama Seçimi

doganysf1

Merhaba 17 aylık kangalım var mama konusunda kafam çok karıştı daha sağlıklı sorunsuz mama tavsiyesininde bulunan veya Kangal besleyipte önerisi olan arkadaşlar yazarsa çok sevinirim

14 CEVAP

minnoskoss_123

Orijen, Acana, N&D tarzı mamalar kullanabilirsiniz.

doganysf1

Öncelikle teşekkür ederim peki bu mamalar içerisinde öne çıkan hangisi olur dediğiniz mamaların bir sürü seçeneği mevcut o seçeneklerde kararsız kalıyorum

minnoskoss_123

@HayvanseverRana niye doymasın ki?

Merhabalar zaten orijen acana n&d tarzı mamalar pahalıdır ve kangal bunlarla doymaz youtube tan kangallara yal yapımı yazın çıkar en iyisi budur bir kangal yal yemeli doyması için

minnoskoss_123

Orijen bunların arasında öne çıkan. Fakat Orijen ve Acana biraz pahalı olabilir. Bütçenizi aşarsa bu iki mama N&D de alabilirsiniz.

Minnoskoss bir kangal günde yaklaşık 1 kg mama yer (bizimki öyleydi) acananın 2 kilosu 112TL kargo ile 120 olsa bu köpek 2 günde 120 TL'LİK mama yiyecek bu da bir ayda yaklaşık 1800 TLlik yemek masrafı çıkaracak.

1800 tl az bir para değil galiba daha çocuksun paranın nasıl kazanıldıgini bilmediğinden böyle mamalar öneriyorsun ancak herkesin maddi durumu aynı değil.

doganysf1 bence siz los canis Hunter veya Hunter energy kullanın eğer imkanlarıniz elverirse los canis bomber veya fisher da kullanabilirsiniz

Yazdığım mamaları yok şöyle yok böyle diye eleştirenler olursa diye yazıyorum türkiyede nadir bulunan cekoslavak kurdu , napolyon mastiff vb ırkların çoğu bu mamayi kullanıyor

Ben bu mamaya geçmeden önce royal canın veriyordum sonra los canise geçtim köpekte ki değişimi 1-2 haftada görürsün zaten los canis bomber'a geçmiştim ben köpek bir anda 1 haftada coştu 12 aylık o zaman inanılmaz bir şekilde büyüdü, normalde 7 ay ile 12 ay arasında daha çok büyürler ancak bu mama cidden içerdiği fazla protein ve vitaminlerle köpeği çok iyi yönde etkiledi.

Minnoskoss Hakaret olarak anlaşılmasın demeye çalıştığım şey herkesin maddi durumu aynı değil, aynı olsa bile bir köpek ile bir kedinin veya bir cocker ile bir kangal in yediği bir değil kendimize göre değil karşıdakine göre düşünmemiz gerekiyor.

Köpek mamalarında durum nasıl bilmiyorum ama kedi mamalarındaki sıralamayı yazayım; Acana, ND, ND düşük tahıllı, Brit Care, Golosi ve bütçeniz çok az ise (kötülerin içinde en iyi) alabileceğiniz mama reflex plus. Arkadaşlar da haklı bir köpeğin yediği miktarla bir kedinin yediği miktar bir değil ama golosiye ve reflex plusa bir bakın derim.