Köpeğime Yaklaşınca Titriyor Neden Olabilir?

Anatolya

Dün akşam saatlerinde 1.5 yaşında bir golden (küçük) sahiplendik. İlk ailesi tarafından sokağa atılmış ve bulan komşumuz alıp diğer 5 yaşındaki golden (büyük, erkek) köpeği ile beslemeye başlamış. Kısa zamanda yeni ailesine alışmış. 2 köpek birden beslemek zor olduğu için ailesi sahiplendirme kararı almış. Biz de sahiplendik. Ailesi bize bırakırken bahçeye girmedi hatta kaçtı. Eve giden köpeği geri getirdiler ve kucaklarında soktular bahçeye. Hemen zinciri boyun tasmasına taktık. Ailesi gidince mama yemez sandık ama kabı sünnetledi maşallah. Ardından suyunu içti. Biz de gezdirmeye çıktık. Gezdirdik köpeği 1 saat civarı. Sonra geldik. Yine girmedi bahçeye kucağımızda soktuk. Zincire bağladık akşam olunca da gittik uyuduk. Sabah kalktım yanına gittim ona yaklaşınca titremeye başlıyor. Ama uzaklaşınca titreme duruyor. Acaba benden mi korkuyor? Nedeni ne olabilir?
Not: Köpek önceden ev içinde besleniyordu.

4 CEVAP

Luckysmom

Terk edilmiş bir yavru köpeğin tekrar aile değiştirmesi ve önceden gece evin içinde uyurken şimdi bahçede bağlı olması... Titremesi gayet normal gözüküyor bence. Gece bağlı kaldığından dolayı kötü hissetmiş ve bişeylerden korkmuş büyük ihtimal.

Anatolya

Çok teşekkürler. Dediğiniz gibi sevgi ve şefkatle yaklaşınca hemen yumuşadı. Teşekkürler...

guineapigela

normal. Sahipleri tarafindan terkedilmis,daha once hic bilmedigi biyerde ve tanimadigi insanlarin yaninda oldugu icin suan biraz korkuyordur.Ama six merak etmeyin.Zamanla sizi cok sever ve size alisir

Anonymus552223

Cok normal bence bir suru travma yasamis hayvanin oyle olmasi. Ama gece biseyden de korkmus olabilir belki. Sevgi ve sevlatle yaralarini sararsiniz umarim