Cane Corso Yavru Isırması

mertbcansel

Merhaba erkek cane corso sahibiyim eve geleli 4 gün oluyor kendisi 47 günlük olacak bugün.Oyun oynarken oyun amaçlı ısırabiliyor ben ona elimle mama yedirdikten sonra çok alıştı ters dönüp sevdirmeye başladı kendini ama bugün annemin eşofmanını ısırıp çekiştirdi hayır diye bağırdım ve çektim onu dışardaki balkon terliğini de ısırıp içeriye alıyor yakalayıp bağırdım bıraktı ama ne hikmetse sonra koşup yine ısırmaya başladı.En son oynarken sandalyeyi ısırdı hayır diye yüksek sesle bağırdım birkaç kere dişini kaşıdığı küçük kemiği ısırdıktan sonra arkasını dönüp uyudu küser gibi.Sizce böyle davranmam onun psikolojisini bozar mı psikolojisi bozuk bir cane corso sıkıntılı olur çünkü onu evde bensiz bırakacağım zamanlar da olacak

3 CEVAP

pisipisi123

Bir hayvanın can güvenliğinden sonra en önemli olan konu psikolojisidir. Bağırarak komut vermek ise fakında olmadan başvurulan en kötü yöntemdir. Hem de konu bu denli özel bir cinsken fazladan özen gerektiriyor. İmkanınız varsa profesyonel bir eğiticiden destek almalısınız.

(https://www.kopekler.com/cane-corso-egitiminin-ip-uclari) burda yavruyken ısırma alışkanlığı olmasının doğal olduğu falan yazıyor sayfayı okursanız işinize yarar

guineapigela

Yavruyken ısırmaları normal.Hele cane corsa.. Sesinizi cook fazla yükseltmeyin.Ama ısırdığında hayır deyin ve ısırması gereken bir oyuncağı ağzına verin buda yöntemlerden birtanesi