Kedim Etrafa Tuvaletini Yapıyor.

Gkctrs

Kedim son 1 aydır her yere az,sapsarı ve koyu kıvamlı (çok afedersiniz) çişini yapıyor. Kuma sokuyoruz fakat çıkıyor. Büyük tuvaletini de neredeyse hiç yapmıyor. Son 2-3 gündür de her tarafında kırmızı kabuklu büyük yaralar çıkmaya başladı. Veterinere götüreceğiz ama sizce ne olabilir? Koku bırakıyor dediler ama kızgınlık dönemi değil. Evde erkek kedim de var ona hiç yaklaşmıyor bile.

2 CEVAP

zeynepuysal

Kediniz dişi mi? Eğer erkekse her yere çişini yapması normal onlarda kızgınlık dönemi diye bişey yok benim kedim kısırlaştırmadan önce her gün kızgınlığındaydı diyebilirim o ağır kokulu idrarın kokusunu çekmediğimiz gün kalmamıştı. Ama kediniz dişiyse neden olur hiç bilmiyorum. Ayrıca büyük tuvaletini de yapmadığını söylemişsiniz bu bir sıkıntı belirtisi olabilir. İlk okuduğumda kedinizin erkek olduğunu varsıp normal diye düşündüm ama eğer dişiyse veya yaraları varsa neden hiç bilemiyorum ve bence en kısa zamanda bir veterinerin kedinizi görmesi gerekiyor. Geçmiş olsun iyi günler.

Gkctrs

Kedim dişi. Son 15 gündür böyle. İşimden izin aldığımda götüreceğim ama inşallah ciddi değildir. Kızgınlık dönemi böyle olmuyor miyavlaması garip oluyor. Bir sıkıntısı var gibi ama çözemedim.