Acil Cevap Lütfen! Dolabın Arkasına Girdi Çıkmıyor????

kedici92

Az önce bahçemizde sahiplenmek istediğim yavru kedilerden birini komşumuz yakaladı. Ben de hemen çıkmasın diye eğik tuttuğum kedi taşıma çantasına koydum. Tabi kapıyı kapatana kadar debelendi. Sonra eve çıktım hemen ve kafesin kapısını 2 dakika sonra açtım. Önce içinden çıkmadı. Yaklaşık 7 dakika sonra çıktı ama bu defa da bir gardlobın arkasına girdi ve yarım saattir çıkmıyor. Ne yapmam lazım??? Korktu tabi haklı olarak ama çok endişeniyorum oradan çıkmayacak diye.... Hiç dokunmadan çıkmasını mı bekleyeyim yoksa çıkartmaya çalışmalı mıyım? Kafese girdiğinden beri miyavlıyordu yarım saattir sesi de çıkmıyor :'( Yakınına peynir koydum mama ve su koydum ama dolabın arkasından hiç çıkmıyor. Yemiyor içmiyor ne yapmalıyım acil cevap lütfen!!!

5 CEVAP

toffy_the_cat

Daha yeni gelmiş.Çok normal.Siz bekleyin.Zamanla mama yiyecek alışacak.Zorlarsanız dahada kaçar

GammaLamina

Zorlamayın. Evhama gerek yok. Tehdit olarak görmüş ve yeni ortamı sindirmeye çalışıyor olabilir. Mutlaka çıkıp yemeğini suyunu tadacaktır.

Benim kedimde 4 gündür bizimle ilk geldiğinde oda yatağın altından çıkmadı yemek bile yemedi sonradan alıştı biraz zorlamayın yoksa hiç alışmaz hep öyle korkak olur. Kendi Bi zaman sonra çıkar zaten.

Mini-Su

Kesinlikle zorlamayın, yemek ve su koymuşsunuz. En önemlisi bulunduğu alanı boş bırakın. Sessiz olun, o odada bulunmayın kendiliğinden çıkacaktır merak etmeyin.

Anonymus552223

Sahiplendiginiz kedi kac aylik? Annesi var mi? Sokaga alişik mi? Keske zorla tutmasaydiniz. Once kendinize alistirin mama su vererek. Zorlamadan. Size guvenir zamanla