Kedide Pire

Mischka

1 ve 2 yașındaki kedilerim yavruluklarından beri bendeler ve düzenli olarak iç ve dıș parazit tedavilerini yaptırıyorum. Bugün ufaklığı severken uzerime pire olduğunu düșündüğüm minik siyah bir böcek zıplayadı. Yakalayıp dıșarı attım. Kedilerin üzerini kontrol ettim bașka pireye denk gelemedim. Dıș parazitimizi bu geçtiğimiz pazartesi günü yeniletmiștik üstelik. Ense damlasına rağmen kedi pirelenir mi? Pire üzerinde barınır mı, ölür mü? Ne yapmaliyim?

1 CEVAP

Mini-Su

Ense ilacı ile çözülmesi lazım. Eğer çözülmüyor ise, ya ilaç sahtedir yenisini deneyin, ya da pire değildir. (%90 çözülmeli)
evde pire barınmaz, başka bir hayvandan gelebilir.