Yavru Kediyi Arabadan Çıkartamıyoruz

rabiakrmn

evimizin arka tarafında yavru kedi sesi duyuyorum üç gündür, aramaya çıktım birkaç kere çünkü hiç susmuyor merak ettim bugün gördüm 1 aylık falan bi yavru. dün gece köpekler kovalaştırmış o da arabaların motor kısmına girmiş ve ordan çıkıp başka arabalarınkine giriyor, çok korkmuş. dışarı çıkartamıyorum 5 - 6 kişi denedik çıkartmayı, en son kendim miyavlaya miyavlaya şu duruma çıkardım ama bi adım atsam yine arabaya giriyor. yiyecek, su koyuyoruz gelmiyor sadece miyavlıyor. annesi olmadığını düşünüyoruz çünkü biri bırakmış oraya galiba öyle söylediler. yakınlara suyla karışık süt ve su koyuyorum çıkar belki içer diye, onu da başka kediler içiyor. evden sesini duyuyorum içim acıyor, ne yapsak nasıl çıkarsak bilemiyoruz

15 CEVAP

GammaLamina

İtfaiye. İtfaiye ekipleri sadece yangın için yoklar. Aynı zamanda hayvanları da kurtarıyorlar. Kedinin hangi arabada olduğunu bulduğunuzda ekipleri arayıp yardım isteyebilirsiniz. Bir kişinin şahsi malına dokunamayacaklarını söylerlerse arabanın sahibini bulmaya bakın. Özellikle de sürekli aynı arabalar park ediyorsa işiniz daha kolay olacaktır.

Anonymus552223

Sıkışmıs falan mi? Cok koyun kuru mama baska kediler de yese ona da kalir. Sosis falan atin. Kapip kaçar en azindan.

Anonymus552223

Peynir de olabilir. Veya tavuk parcasi.

rabiakrmn

@epiglottis yok sıkışmadı, çıkıp başka arabalara giriyor. çıkartabilirsem biraz evde bakarım diye düşünüyordum çünkü çok küçük ve dışarda dursa yine arabanın motoruna girecek, arabayı çalıştırırlarsa da ölür ondan korkuyorum. attık bi şeyler ama gelmiyor korkuyor

Anonymus552223

Evet cok tehlikeli:( belki size alisir mama attikca gece sessizliginde gidin bakalim. Ipe sosis baglayin ceke ceke cikarmaya calisin. Kuytu bir köseye bir kutu koyun icine de biraz mama belki girip icine yatar..

GammaLamina

Arabanın penceresine kedinin olduğuna dair bir not koyun. İstanbul'da yaşıyorsanız arabayla gelen veteriner ekibinin olduğunu biliyorum. Onları arayıp yardım isteyebilirsiniz.

rabiakrmn

@GammaLamina itfaiyeyi aradık bugün gelemiceklerini ‘güya’ araç olmağını söylediler pek inanasımız gelmedi çünkü küçük bi ilçe ve yeterince araç var. onun yerine motora su dökmemizi söylediler fakat onu da haklı olarak araç sahibi yapmak istemedi araç bozulabilirmiş çünkü

GammaLamina

Çok üzücü bir haber bu. Aklıma kediyi tutup çıkaracak dikkatli ve çevik birini bulmanızdan başka bir şey gelmiyor maalesef :(

rabiakrmn

@GammaLamina yarın yiyecek bi şeylerle dışarıya çekmeye çalışıcam artık, tutup çıkaramıyoruz çünkü çok teşekkür ederim

rabiakrmn

öyle yapıcam inşallah çıkar ya teşekkür ederim

rabiakrmn

@GammaLamina kedi hangi arabada bilemiyoruz miyavlayınca fark ediyoruz bi o arabaya bi başkasına gidiyor ve istanbulda değiliz maalesef ama teşekkür ederim

Anonymus552223

Itfaiye zaten hicbirsey yapamaz yapmaz sıkışmadiysa. Ben birkac kere cagirdim oyle. Daha cok siren sesleriyle korkutup kacirdilar. Ayrica yakalayamiyorlar da. Bir kez de araba içine sıkismis kedi icin cagirdim. Hava verelim araba icine çikar dediler dusunebiliyomusunuz o hizli kompresor gibi seyle hava verilince ne olur icerdeki hayvana?

Halledebildiniz mi :( oyuncak falan sallayıp dikkatinizi çekseniz hem yaş mama da severler onun kokusunu alırlar ondan vermeye çalışsanız gelir bence